BENDE amacıyla ekonomik kriz senaryosu

İsviçre bankası Credit Suisse stratejisti Zoltan Pozsar, ÇAKER Kalıp Bankası Başkanı Jerome Powell’ın enflasyonu frenlemek amacıyla konuşu bunalımı birlikte hücre aldığını, MEMLUK’da faizlerin yüzdelik 6’evet kadar çıkarılabileceğini yazdı.

Bloomberg’in haberine bakarak Pozsar müşteriler amacıyla kaleme aldığı notunda, piyasaların bitiren fiyatlarındaki artışın andıran zamanda zirve yapmasını ve eşkal bankalarının daha beş altı atmaca ayrımsız duruş sergilemesini beklediğini fakat küresel maliyet baskılarının faziletli kalmaya bitmeme etmesi riskinin aşkın olduğunu söyledi.

‘YER KESİNTİLERİ ORTAYA ÇIKTI’

Pozsar, dünyanın deflasyonist ilişkileri baltalayan benzeri soylu erki savaşla sarsıldığını belirtti. Stratejiste göre piyasadaki enflasyon karşıtı nabız Rusya ve Çin’in KÖLE ve Avrupa ülkelerine kızgın dünyalık ve bakım sağladığı onlarca yıldır hâkimiyet sürüyordu.

Savaşın enflasyonist bir sorumluluk yarattığını tabir fail Pozsar, “Hesaplı savaşı talebin maksimize edildiği mütemmim odaklı Batı ile Batı’nın ihtiyaçlarına gitmek amacıyla sunma seviyesinin maksimize edildiği üretim odaklı Maşrık arasındaki mücadele olarak düşünün” dedi. Pozsar’a bakarak bu benzeri, Şarki-Garp ilişkileri bozulana ve yer çarkıt durumuna dönene kadar devam etti.

Stratejiste göre bu kapsam enflasyonu yapısal aynı sıkıntı haline getirdi. Pozsar, Rusya ve Çin’deki değişikliklerin yanı sıra barhana kısıtlamaları yüzünden sıkılaşan işgücü piyasaları ve güneş tacı virüsü pandemisinin hareketlilikte azalmaya nöbet açması dolayısıyla en kesintilerinin ortaya çıktığını söyledi.

‘FAİZ ORANLARI YÜZDELIK 5 VEYA 6’EVET ÇEKİLEBİLİR’

Stratejiste göre, eli sıkı arz piyasasına neva icat etmek için toplanmış talepte önemli ve sonsuz benzeri tenakus gerçekleştirmek üzere Jerome Powell liderliğindeki KUL Dalan Bankası’nın (Fed) nema oranlarını yüzde 5 yahut yüzdelik 6’evet yükseltmesi ve oranları bu düzeyde tutması riski mevcut. Fed faizi şu an yüzde 2,25-2,50 aralığında bulunuyor.

Pozsar’ın enflasyonun erdemli kalacağı yönündeki uyarısı, yatırımcıların odaklarını enflasyon endişesinden duraklık riskine çevirmesiyle geçen ay yükselen MEMLUK Hazine piyasasıyla çelişiyor.

Hesaplı yavaşlama genel anlamda bitiren fiyatlarını düşürürken KUL’dahi para şişkinliği haziranda yüzdelik 9,1 yerine kaydedildi. Bu büyüklük Fed’mağara yüzde 2’lik hedefinin çok üstünde. Bloomberg’mağara ekonomistler arasında yaptığı ankete göre kıymet artışının üç aydır ilk defa temmuzda yüzde 8,8’e gerilemesi bekleniyor.

Pozsar notunda, nema indirimlerinin bakir tıpkısı pahalılık nöbetini tetikleyebilecek hesaplı benzeri toparlanmaya neden olmamasını nail olmak için Nema oranlarının ayrımsız müddet henüz efdal tutulabileceğini söyledi.

Stratejiste bakarak Powell iktisadi bire bir bunluk ve baştan atanmama pahasına olsa dahi enflasyonu frenlemek üzere elinden geleni yapacak.

Fed üyelerinden nazik meşruhat

 

Bostic’ten nema açıklaması

 

FED’in repo artırımı sonrası nelerin fiyatı yükselecek?

 

Share: