Baz istasyonlarını Atatürk fotoğrafı ile kapatan CHP’li belediyeye aksülamel

Çanakkale’nin Dağ beldesinde temel istasyonunun çevresini Atatürk ve Anıtkabir fotoğrafları ile kapatan CHP’li Cebel Belediyesi’hangi tepkiler çoğalıyor.

Çanakkale’nin model ilçesine sadık Cebel Beldesinde baz istasyonunun Atatürk ve Anıtkabir fotoğrafları ile kapatılmasına mevrut tepkiler sürüyor. Toplumsal iletişim araçları hesabı üzerinden tepki gösteren YANLIŞSIZ Öğür Takım Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Çanakkale’da CHP’li Dağ Belediyesi temel istasyonlarına alın çıkılınca üzerlerini Atatürk fotoğrafı ile kaplatmıştı… Atatürk kimseden çekmedi; sizden çektiği kadar! Dağıttığınız Nutuk’u bari ayrımsız birlikte okumayı deneseniz” ifadelerine yer verdi.

Gılafçı: “Atatürk’ü hakeza tıpkısı gizlenmiş sürecinde çalmak ne kadar ahlakidir?”

CHP Nişan Şehremini Birol Arslan’ın yaptığı skandalların yordam kesmediğini belirten SELIM Öğür Kepez Yer Başkanı Cihat Gılafçı, “Cebel’in meydanı tevessül etmek için üç değişik noktaya dikilen temel istasyonlarının çevresinin Atatürk ve Anıtkabir resimleri ile kapatılınca çevreye radyasyon dağıtmıyor mu? Atatürk’ü hakeza aynı gizlenmiş sürecinde yolmak hangi kadar ahlakidir? Bize Atatürk Anıtı’nın karşısına kot pantolon ile çıkılmaz diyen Acı Şehremini Birol Arslan’ın çevreye dokunaklı dağıtan baz istasyonlarının etrafını Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ile kamufle etmesi aktöresel midir? Temel istasyonlarına tabii karşı değiliz ama beldenin birlik göbeğine yapılması bundan da mavera Atatürk resimleri ile kapatılmasına net yerine karşıyız. Nişan Belediye Başkanı bize Atatürkçülük dersi vereceğine, önceki kendisi Sevr Anlaşması ile Montrö Anlaşması arasındaki farkı öğrenmeye davet ediyoruz” dedi. – ÇANAKKALE

Share: