Battalgazi’de gençlere kültürel spor hizmeti

Battalgazi Belediye Reisi Osman Güder, 7-15 yaş grubu çocukların kültürel açıdan henüz donanımlı hale gelmeleri ve yaz ayını bol tıpkı şekilde geçirmelerini ulaşmak amacıyla Yaz Spor Okullarına paydaşlık sağlayan çocuklara sürpriz bir ülfet gerçekleştirdi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, YANLIŞSIZ Öğür Malatya Milletvekili Ahmet Şarap, SELIM Fırka Malatya İl Başkanı İhsan Âdem, DOĞRU Fırka Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, Sedir Üyeleri ile birlikte bölgenin sunu serbest hayat merkezleri beyninde gösterilen Battalgazi Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’ni gezdi. Başbuğ Güder’in talimatları ile ilçedeki 7-15 yaş grubu çocukların kültürel açıdan daha kuvvetli hale gelmeleri, spor yapmaları ve toplumsal aktivitelere katılarak yaz ayını verimli tıpkı şekilde geçirmelerini bulmak için açılan Yaz Spor Okullarına katılan çocuklara bile şaşırtı bir ülfet gerçekleştiren Saylav Çakır ve İl Başkanı Koca, İngilizce derslerinden dramaya, futboldan basketbola, resimden müziğe, voleyboldan yüzmeye ve tekvandodan satranca kadar birçok sportif ve sanatsal etkinliklerde eğitim gören çocuklarla yakından ilgilendi. Çocuklara koskocaman tavsiyelerde birlikte kâin Mebus Çakırdoğan ve İhsan Eş, ilçedeki gençlere verdiği iri önemden ortalık Başbuğ Güder’e teşekkürlerini ileterek, çocuklara değişik hediyeler sunma etti.

“Başkanımız gençlere balaban önem veriyor”

Çocuklara tatillerini sunma güzel ve hayır bire bir şekilde geçirmelerine imkan sunan Battalgazi Belediye Reisi Osman Güder’e teşekkürlerini ileten SELIM Tümen İl Başkanı İhsan Insan, “Hepinizi hürmetle selamlıyorum. Çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum. Battalgazi Şehremaneti Başkanımız Osman Güder, geleceğimizin teminatı gençlere büyük önem veriyor. Verdiği değeri apaçık görüyoruz. Bu gençlerimiz için nazik bir talih. Gençlerimiz, Battalgazi’da seçme imkana erbap. Başkanımıza ve kıymetli ekibine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Gençlerimiz amacıyla korkulu yatırımlar yaptık”

Türkiye’nin ziyalı yarınları amacıyla taşın altına vakit kaybetmeden ellerini değil gövdelerini koyduklarını tamlayan Battalgazi Şehremini Osman Güder, “Çocuklarımıza böylesine adamakıllı etkinliklerle bakım etmenin gururunu yaşıyoruz. Sizleri seviyoruz. Sizler bizim başımızın tacısınız. Geleceğimizin teminatı, ışıklı yarınlarısınız. 2019 yılında göreve geldiğimiz günden itibaren sevgili gençlerimizi geleceğe alıştırmak ve onlara yardım temin etmek adına güç gayretler ortaya koyuyoruz. Bunlarda bir tanesi birlikte şuanda bitmeme fail yaz spor kurslarımızdır. Gelişigüzel yaz döneminde olduğu kabil bu yaz ayında üstelik çocuklarımızı sporla buluşturuyoruz. Kurslarımızdan binlerce gençlerimiz faydalanıyor. Bunun öncesinde ilçemizde milyonluk bilgisizlik yatırımlarını hizmete sunduk, sunmaya de devam ediyoruz. Gençlerimizin bu hizmetten yararlandığını görmekten büyük bahtiyarlık duyuyoruz. Ailelerimize üstelik hususi kendisine teşekkürname ediyorum. Battalgazi Belediyesi adına gençlerimize sunduğumuz hizmetler artarak devam edecek. Hepinizin gözlerinden öpüyorum” şeklinde konuştu.

“Sunu şişman hazinemiz gençlerimizdir”

DÜRÜST Tümen Malatya Saylav Ahmet Şarap ise, “Deneyimsizlik bizim vazgeçilmezimizdir. Alt çatı ve arka çatı hizmetlerinin yanında gençlerimizin üzere yapılan yatırımları ve etkinliğe şişman ehemmiyet veriyoruz. Çoluk Çocuk çabucak geleceğimizin değil bugünümüzün birlikte teminatıdır. Zaman buraya baktığımız devir domuzuna aynı yapılış ve yer balaban hazinemiz olan gençlerimiz için iyicene tıpkısı ağırşak organize edilmiş. Yavrularımız bahtiyar, ailelerimiz mutlu, yöneticilerimiz bahtiyar. Çözme hakeza olunca bizlerde bahtiyar oluyoruz. Başkanımız Osman Güder’e canı ilgiyle teşekkürlerimi sunuyorum. Bu asıl etkinlikler gençlerimizin gelişimi ve sosyalleşmesi açısından büyük öneme topluluk. Bu soy etkinliklerin artarak bitmeme etmesi gerekiyor. Sizler bizim bildirme balaban hazinemizsiniz. Burada nadir ailelerimize tıpkı tavsiyem olacak. Çocuklarınızı içtimai medyanın ağından biraz kurtararak, sosyalleşmelerini sağlayın. Tabi kim içtimai medyanın müfit şeylerinden yararlandırın ama çocuklarınız toplumsal medyanın esiri olmasın. Geleceği inşa edeceğimiz, geleceği hayat edeceğimiz gençlerimizin henüz gani, elan hayır ve henüz yurtsever erat namına yetişmesi için temas tip desteği sağlıyoruz. O sebeple gençlere yönelik yatırımlarla geleceğe dair güzellikler inşallah bütün Türkiye’yi kapsayacak, bütün Türkiye’de eskimemiş güzelliklere sırça anahtar” dedi. – MALATYA

Share: