Batman malumat | Batman 5. Betik Fuarı demet görüyor

Batman 5. Kitap Fuarı alçak ilişki görüyor.

Batman Şehremaneti Komutan Yardımcısı Kavi Gürbüz, AA muhabirine, geçen hafta açılışını gerçekleştirdikleri fuarın her yaştan nazik deste gördüğünü söyledi.

153 yayınevinin olduğu fuarın ayrımsız haftada tahminî 180 bin emanet eliyle görüşme edildiğini bildiren Yavuz, kitapseverlerin bu şekilde fuara rabıta göstermesinin kendilerini çokça bahtiyar ettiğini aktardı.

Yavuz, şöyle konuştu:

“Fuar kapsamında kısaca 60 yazarımız şehrimize şereflendirme ediyor. Bu yazarlardan 20’si pusula fuarında musahabe yaptı. Geriye artan 40 yazarımız ise okullarda okuyucu edip buluşmaları kapsamında öğrencilerle buluştu. Bu yazarların kitapları başlangıçta alınıp öğrencilerimize dağıtıldı. Çocuklarımız bu kitapları okuduktan sonraları yazarlarımızla buluşup pusula üzerinde istişare yaptı.”

Fuarda temaşa etkinliğinin da yapıldığını tabir eden Yavuz, okullardan fuara mevrut öğrencilerin taşımacılığını belediyenin üstlendiğini aktardı.

Okullardan mevrut öğrencilerin istedikleri kitabı alabilmesi üzere 30 liralık kupon verdiklerini kaydeden Yavuz, 40 bin skor oluşmak için bütün 1 milyon 200 bin teklik bağış tartı dağıttıklarını belirtti.

Pusula fuarının Batman’ın en prestijli etkinliği haline geldiğini dile getiren Gürbüz, Ilbay ve Belediye Başbuğ Vekili Ekrem Canalp’a kitap fuarına verdiği katkılardan âlem teşekkürname etti.

Share: