Başkan Kavga, Antakyalı Hemşehrileriyle Bir Araya Geldi

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Kavga, Antakya’birlikte hemşehrileri ile tıpkısı araya geldi.

Karlısu, Gülderen, Hacı Ömer Alpagot, Gazi, Esentepe ve Yaylacık mahalleleri sakinleri ile buluşan Başkan Uğraş, yurttaşların ihtiyaçlarını yerinde tespit ederek talepleri dinledi. Cenk’a mahalle ziyaretlerinde; CHP Hatay Milletvekilleri Suzan Delimsirek, Mehmet Güzelmansur ve İsmet Tokdemir, CHP Antakya İlçe Başkanı Beklenti Kutlu, uray divan üyeleri ve CHP yöneticileri eşlik etti. 50 yurttaşın ise CHP’ye üyelikleri gerçekleştirildi.

Savaş, ziyareti sırasında Gülderen ve Esentepe mahallelerinde park açılışı birlikte yaptı. Esentepe Martir Üsteğmen Mehmet Mehabetli Demirbüken Parkı’nın açılışında konuşan Uğraş, “Hatayımıza yüzlerce dönüm yeşil kayran yaptık ve yapmaya bitmeme ediyoruz. Gelişigüzel yaştan insanımızın bu parklara gelip yaşayış içre ant geçirmesi için bunları yapıyoruz. Gördüğünüz değme otopark gelişigüzel yol Büyükşehir’e ilişik değil, Antakya’de 14 metrenin üstündeki yollar bizim, gerisi Antakya Belediyesi’ne ilişik. 15 ilçemiz var herkesin külfet alanı var. Büyükşehir bastırık alanlarına cemaat çıkıyor” sözleriyle parkın halka dobra olması temennisinde bulundu.

Hacı Ömer Alpagot Mahallesi sakinleri ile bire bir araya gelen Uğraş, şunları söyledi:

“BİZİM İÇİN YALNIZCA İYİ-BIBERLI AYRIMI VAR”

” Türkiye’birlikte bundan sonra Alevi-Sünni, sıhhatli-sol, Türk-Kürt ayrımından bizi yordular. Bizim için yalnızca dolgunca-incitici ayrımı var. Aynı partiyi tutmak, benzeri siyasal görüşe ilgili koyulmak ayrıksı bir husus. Artık dolgunca insanların hâkim olduğu ve herkesin bayrağımız altında hemhal olacağı, irtibat ve kontekst zarfında olacağı ayrımsız mutluluk olmamız lazım. Beni, ‘Suriye bayrağı dikecek’ diye zeval altında bırakmak isteyenler şu anda maatteessüf bayrağımızın yanmasına ayn yumuyor. Nerden nereye gidiyoruz. Daha de kötüye gitmemek için bizim önlem almamız geçişsiz. 21 yıllık deneme kâfi.

“İDEOLOJİK SAPLANTILARI BİR KENARA BIRAKMAK ZORUNDAYIZ”

CHP’ye geldim, benim hangi salat kılmama karışıyorlar, ne camiye gitmeme, hangi oruç tutmama hangi de ayrım yapmadan Hatay’a bakım yapmama karışıyorlar. Biz Çanakkale’de üstelik Dumlupınar’da dahi Sakarya’üstelik üstelik Anafartalar’bile bile alay malay savaş ettik. Martir olduk, kucak koyuna yattık. Savaşa giderken on paralık kimse kimsenin Çerkez olduğuna bakmadı Kürt, Fellah, Türk, Alevi, Sünni olduğuna bakmadı. Bu ayrımı düğümlemek zorundayız. Bu ayrımı bitirirken büyüklerimize çok aksiyon düşüyor zira onlar tarihin süzgecinde çokça molekül gördüler. Bizim çıktı Türkiye’dahi çocuklarımızın geleceği amacıyla ayrımsız bütün halinde bu işe esas koymamız lazım. Budun İttifakı’nın altı modül partisinden bire bir tanesi Atatürk’e ve bayrağa soldan bakıyor, 5 tanesi sağdan bakıyor. Imdi almak ki ideolojik saplantıları tıpkı kenara bırakıp Türkiye amacıyla mefkûre neyse onu fayrap etmek lazım.

Ben kudret partisinde birlikte Hatay’ın her noktasına bedel ve adaletli bakıyordum, Cumhuriyet Halk Partisi’nde da denk ve adil bakıyorum. Hatay’ın 593 mahallesinde 20 almanak iktidarın yaptığından çok henüz çok sekiz yılda Büyükşehir Belediyesi namına yaptık. Öz ideolojimizi bir tarafa bırakıyoruz. Hatay’ın ideali neyse ona bakarak fiyat ve adaletli aynı şekilde bakım ediyoruz.”

Yaylacık’ta bateri zurna ile karşılanan Savaş, karye meydanında toplanan bölüt şöyle seslendi:

“BU KÖYDEN HİÇ DÜŞÜNCE ALMADAN HİZMET YAPTIM, GÖZÜ KAPALI HİZMET EDİYORUZ”

“Sekiz yıldır Büyükşehir Başkanlığı yapıyoruz. Iyicene ayrımsız asfalt el yaptık, taş duvar yaptık, 8 bin metrekare parke döşedik. 21’nci yılda hükümetten aldığınız hizmete bire bir bakın tıpkısı üstelik benimkine bakın. Hatay’ın okullarının ve camilerimizin bakımını biz yapıyoruz. Biz yaratılanı yaratandan ötürü seviyoruz. Ego bu köyden on paralık fikir almadan yaptım hizmeti. Bu köylere tereddütsüz hizmet ediyoruz. Siz buradaki bilcümle politik partilere düşünce verebilirsiniz. Amma tıpkı misil üstelik bu ittifakı deneyin. Bu gelişim vicdan işi” dedi.Share: