Başbuğ Yılmaz’dan Bahçeli’ye Malazgirt Zaferinin yıl dönümünde anlamla ödül

Mersin’in form kaymakamlık Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmayan, Malazgirt Zaferinin 951’nci yıl dönümünde, MHP Umumi Başkanı Heybet Bahçeli’ye Toroslar Teknik ve Mesleki Terbiye Kurslarında hazırlanan ahali yapımı ‘miğfer’ ve resminin bulunduğu besili boya levha ödül etti.

Yılmayan, belediye sedir üyeleri ve mahalle muhtarlarıyla birlikte Bitlis’in Çakal Armudu ilçesinde düzenlenen Malazgirt Zaferi’nin 951. yılı kutlamalarına katıldı. Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Ululuk Bahçeli’nin teşrifleriyle düzenlenen ve ihtişam erkanının birlikte katıldığı program coşkuyla gerçekleşti. Ahlat’ta yerini düzlük Toroslar Belediyesinin dernekevi çadırı ise katılımcıların rabıt odağı oldu. Çadırı musahabe fail misafirlere Sazak’e başmaklık cezerye izzetüikram edildi.

Bahçeli, Komutan Yılmaz’a teşekkürname etti

Anadolu’nun kapılarını Türklere açan zaferin sene dönümünde MHP Umumi Başkanı Mehabet Bahçeli ile bir araya mevrut Başbuğ Yılmayan, Umumi Komutan Bahçeli’ye Toroslar Maharet ve Mesleksel Terbiye Kurslarında (TORTEK) özenle hazırlanan ahali yapımı ‘miğfer’ ve resminin bulunduğu semiz boya levha bağış etti. Bahçeli ise arz edilen hediyeden ortalık memnuniyetini anlatım ederek Komutan Yılmayan’a teşekkür etti. Bahçeli’ye çalışmalarıyla ilgili bilgiler birlikte veren Başbuğ Yılmayan, “Umumi Başkanımızın dediği kabilinden irademiz Melik Alparslan’ın iradesi, ilhamımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün istiklal davasıdır” dedi.

“Genel Başkanımız, Türkmen Beyimiz Heybet Bahçeli ile Malazgirt Zaferimizin 951. sene dönümünde tıpkı araya gelmenin onurunu yaşadım” diyen Yılmayan, “Türk milleti için ağustos ayı, alplık ve galibiyet ayıdır. 1071 Malazgirt Zaferi, sunma pres şartlarda milletimizin baştan dirilişinin, baştan ayağa kalkışının sembolü olmuştur. Geçmişimizden aldığımız güçle Malazgirt ruhu herhangi bir zaman kere göstericimiz olacaktır. Anadolu’yu ezel ebet yurt kılan Odalık Alparslan ve şanlı ecdadımızı, Nazik Taarruzun 100’üncü yıl dönümünde Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü, muazzez şehitlerimizi rahmetle, nazikâne ve minnetle anıyorum” diyerek konuştu.

MHP Mersin Ağacı Mebus Olcay Öncü, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, şehremaneti sedir üyeleri ve mahalle muhtarları ile birlikte Bitlis’in Tatvan ve Hizan ilçelerinde gerçekleştirdiği ziyaretlerinden ardından Başbuğ Yılmayan, geçmişi bin sene öncesine dayanan, dünyanın arz iri Türk-İslam mezarlığı Selçuklu Mezarlığına bile ziyarette bulundu.

Daha sonraları MHP ve AK Tümen Hasköy ilçe organizasyon başkanları ve yöneticileriyle ayrımsız araya gelen Başbuğ Yılmayan, Hasköy’e başmaklık közde demlenmiş çaylarından içerek, gönüldaşlarıyla arkadaşça etti. Komutan Yılmayan, Kazakistanlı çalgı topluluğu Turan Ethno Folk Band’ın Çakal Armudu Meydanında planlı konserinde dahi sanatçılarla bir araya gelerek, programa sundukları katkılarından muhit teşekkür etti. – MERSİN

Share: