Bakan Soylu: “Cumhur Reisi Erdoğan, iri bir zihin devrimi gerçekleştirdi”

Vekil Aristokrat: “Cumhur Reisi Erdoğan, büyük aynı feraset devrimi gerçekleştirdi”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu:

“Batı ülkeleri, Rusya- Ukrayna savaşında ortaya sâdır besin krizinin çözülmesi için tıpış tıpış Türkiye’ye geldi”

“20 yıldır Türkiye’nin kaderini değiştirebilmek üzere, her 10 yılda benzeri Türkiye’birlikte darbe olmamasını realizasyon edebilmek için ve demokrasinin gelişmesi üzere Cumhurbaşkanı elinden mevrut seçkin şeyi yapıyor”

“Biz, dünyanın sunma metin coğrafyasının tamlık da göbeğindeyiz. Etrafımızda fırtınalar esiyor. Ama biz bunları geçebilmek üzere çalışıyoruz”

DİYARBAKIR – Diyarbakır’daki temasları çerçevesinde Çınar ilçesinde vatandaşlarla mülaki İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, esnafı ziyareti sonrası vatandaşlarla görüşerek ülkü ve taleplerini dinledi.

Doğruluk ve Kalkınma Partisi (YANLIŞSIZ Fırka) Çınar İlçe Başkanlığını konuşma ederek partililerle bire bir araya gelen Icra Vekili Soylu, sabık hafta Bartın’ın Amasra ilçesinde yaşanan maden faciasından hava ertelenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır ziyaretinin bu Alım Satım haset yapılacağını söyledi.

Amerika’nın, Irak ve Suriye politikasını eleştiren Soylu, bu politikadan belde milyonlarca insanı evlerinden hicret etmek zorunda kaldığını dile getirdi.

Soylu, Türkiye’dahi önceki yıllarda yaşanan çoğu sıkıntının şimdi kalmadığını ifade ederek, “Bu ülkede birlikte insanlar ben dindarım diyemiyordu. Bunu hepimiz yaşadık. Çocuklarımızı 15 yaşından sonra dini eğitim ve öğretime manipülasyon kabiliyetine topluluk olabiliyorduk. Bunların hepsini alay malay yaşadık. Reisicumhur Erdoğan, bu ülkede hoppadak otobanları, şehir hastanelerini, dünyanın en şişman barajlarını, sanayi ve ihracatı 40-50 bilyon dolarlardan 250 milyar dolarlara çıkarmadı. Bunların yanı sıra Erdoğan, şişman ayrımsız idrak devrimi gerçekleştirdi. Daha Çok insanlar istedikleri üzere düşüncelerini anlatabiliyorlar. Bu ülkede insanlar rahat tıpkısı şekilde ben dindarım diyebiliyor. Imdi kimse fotoğraf ve kıyafetinden kıran yargılanmıyor. Bundan Sonra insanlar rahat bire bir şekilde ego Kürt’üm diyebiliyor. Herkesin kendini bayındır ifade edebileceği aynı konumdayız. Bunu yapabilmek o kadar gösterişsiz değil. Eski yıllarda defalarca bu ülkenin siyasetçilerine karşılık ödetildi” dedi.

“Rahmetlik Adnan Menderes bu ülkede ezan-ı Muhammed-i’yi bu ülkede aslıyla bu arada buluşturduğu için, bu ülkeyi kalkındırdığı için her tartı yoktu ve idam edildi” diyen Nazır Soylu, “Merhum Turgut Özal bu ülkede herhangi bir şeyi ortaya koymaya çalıştı. Ama iftiralarıyla bu arada onu da bezdirmeye çalıştılar. Rahmetli Erbakan Libya’evet gitmedi mi. Neymiş çadırda kaldı. Yahu aynı keçe meselesi yüzünden Türkiye’dahi perhiz meselesi çıkardılar. Tıpkı başbakanı sabahtan akşama büyüklüğünde yemeden içmeden bu yüzden eleştirdiler. Sözde başbakanlığa hocaları ve imamları çağırdılar. Ben birlikte 15 devir önceki buradaydım hocalarla birlikteydim. Hocalarla beraber tıpkı törendeydim. Hem birlikte alay malay ışık üstelik çektirdik oh. Kimse benzeri özdek diyemedi” diyerek konuştu.

Ayrımsız zamanlar Türkiye’nin batısından Şırnak’a kimsenin gidemediğini hatırlatan Icra Vekili Soylu, şimdi ise profesörlerin, doktorların gittiğini söyledi. Türkiye’nin dış ilişkilerde gelişimi için Reisicumhur Erdoğan’ın elinden mevrut rastgele şeyi yaptığını anlatım fail Soylu, “Yakında Cumhurbaşkanımız Özbekistan’daydı, Azerbaycan’daydı ve Avrupa’daydı. Dünyanın bambaşka yerlerinde ülkenin aut ilişkisini yükseltmek için koşturuyordu. Bundan bu ülkenin her bir insanı yararlanıyor. 81 vilayetimizde bugün birer darülfünun mevcut. Biz, çocukken üniversiteye hazırlanırken acaba elbette okulumuza gideceğiz diye niteleyerek endişeleniyorduk. Amma zaman sakat Türkiye yok. Şırnak’a Türkiye’nin batısından herif gitmezdi. Demincek Türkiye’nin batısından Şırnak’a profesör, etibba gidiyor. Oralarda öğrencilere ibret veriyorlar. Hakkari’de 2016-19 yılları arasında aynı bir tane tababet fakültesini kazanan öğrencimiz yoktu. 2022 yılındayız ve bugün 26 Tıp Fakültesini kazanan öğrencimiz var. Nedeni nedir evet? Erinç var zira. Bizim çabucak bu ülkeye ilişkin tıpkı sorumluluğumuz yok” ifadelerine vadi verdi.

“Eğer gelişirsek Türkiye’ye mahkum olacaklarını biliyorlar”

Batı ülkelerinin Rusya-Ukrayna savaşında ortaya çıkan gıda krizinin çözülmesi üzere tıpış tıpış Türkiye’ye geldiğini belirten Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

” Afganistan’birlikte beniz binlerce adam heder oldu. Ayrımsız milyona yakın insan Suriye’üstelik hayatını kaybetti. Rengine, diline ve etnik kökenine bakmadan günindi bütün sorunlarını üzerimize yıkıyor. Sebebi, bunlar düşünmesin, çalışmasın ve önlerine bakmasın diye niteleyerek. Sonsuz onları özlük içlerinde sabahtan akşama büyüklüğünde uğraştıralım diyerek. Gelişmezler, kalkınmazlar diyerek bizi zat içimizde uğraştırıyorlar. Şayet gelişirsek Türkiye’ye mahkum olacaklarını biliyorlar. Ne yaptılar, besin krizi daha çok mı Ukrayna-Rusya savaşında? Kendileri halletselerdi evet. Biden konuştuğunda mangalda kamu bırakmıyor. Halletselerdi evet savaşı.”

“100 almanak planlar yapıyor bunlar, hadi yapsınlar bakalım bu planlarını” değerlendirmesinde bulunan Vekil Aristokrat, “Evet siz elan önünüzü göremiyorsunuz. Tayyip Erdoğan’a ve Türkiye’ye bunlar gıda krizini fasletmek için ömrü billah gelmezlerdi. Pekâlâ tıpış tıpış geldiler. Şayet tığ bir fiskeyle bu arada yıkılsaydık bugün bizden talep etmezlerdi ve bize istek verirlerdi. Bugün istek kayran tıpkı büyüklük değiliz” ifadelerinde bulundu.

“İngiltere’birlikte başbuğ 45 dolaşma geçmiş seçildi ve yönetemedi”

Benzeri hafta ilk Diyarbakır’da düzenlenen festivale halkın gitmesinin engellendiğini ve kudretli olamadığını belirten Soylu, “10 binlerce insanın bütünü o festivalde oldu. Birileri dedi ki, gitmeyin. Bırakın insanları geçim içerisinde yaşasınlar. Amma etrafımızdaki coğrafya rahat olduğu ant tığ rahat oluruz. İnşallah Cenabıhak, bunu Tayyip Erdoğan’a baht edecektir. 20 yıldır Türkiye’nin kaderini değiştirebilmek üzere, seçkin 10 yılda ayrımsız Türkiye’dahi çarpış olmamasını realizasyon edebilmek amacıyla ve demokrasinin gelişmesi için Cumhur Reisi elinden mevrut temas şeyi yapıyor. Birileri başkanlık sistemine laf ediyordu. Hangi oldu deminden İngiltere’ye bakıyorsunuz. İngiltere’üstelik komutan 45 dönem geçmiş seçildi ve yönetemedi. Uçan Top takımı oyuncusu kabilinden dursuz duraksız değişim yapıyorlar. Sorunların karşısında şayet mahirane hükümetler olmazsa yerle müstevi ederler bizi. Tığ, dünyanın bildirme takatli coğrafyasının kamu birlikte göbeğindeyiz. Etrafımızda fırtınalar esiyor. Ama tığ bunları geçebilmek üzere çalışıyoruz” dedi.

Share: