Bakan Karaismailoğlu, SELIM Parti Kırşehir İl Başkanlığında konuştu Açıklaması

Eriştirme ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu, büyük ve aktif Türkiye üzere dünyanın yer iri 10 ekonomisine topluluk olma amacında güvenli adımlarla ilerlediklerini bildirdi.

Kırşehir Valiliğini ülfet ederek Vali Hüdayar Mete Buhara’dan ketteki icraat üzerine brifing düz Vekil Karaismailoğlu, Kırşehir Huzurevine geçerek burada kalanlarla kardeşçe etti.

DÜRÜST Öğür İl Başkanlığında partililere seslenme fail Karaismailoğlu, birliğin, beraberliğin, kardeşliğin başkenti olan bu kadim şehirde olmaktan balaban bahtiyarlık duyduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki DÜRÜST Parti kadrolarının 20 yılda nazik başarılar elde ettiğini vurgulayan Karaismailoğlu, “Geçmişe baktığımızda, 100 yılda yapılabilecek işleri 20 yıla sığdırmış Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki kadroları görürsünüz. 20 yıl önceki son rütbe sınırlı altyapısı olan, iktisadi sıkıntılarda yüzen ayrımsız Türkiye vardı. Dünyada dikkate alınmayan ayrımsız Türkiye vardı. Bugüne geldiğimizde tayf edilemeyen bir nice hisse senedi hepyek bitirildi. artık henüz üstelik iyilerini yapacağız.” dedi.

Son 20 yılda planlanandan daha aşkın hizmet ürettiklerini vurgulayan Karaismailoğlu, şöyle konuştu:

“2002 yılında DÜRÜST Fırka’nin önceki hükümet döneminde 15 bin 100 kilometrelik bölünmüş öğün planı anlatıldığında gülmüşlerdi, ‘Hayal satıyorsunuz.’ demişlerdi. Ama bugüne geldiğimizde cemi 28 bin 700 kilometrelik mukassem öğün ağıyla Türkiye’nin dört bir yanını donattık. Bu yollar yardımıyla yılda parçalanmamış 7 bilyon saat artırım sağlıyoruz. Bu sakıncasız, konforlu yollar sebebiyle değme sene kül 1 milyar litre akaryakıt tasarrufu sağlıyoruz. Bu yollar yardımıyla trafik kazalarında yüzdelik 80’e vasıl azalmalar sağladık. Bunun karşılığı yılda 9 bin vatandaşımızın canını kurtarıyoruz bu nitelikli emniyetli yollar sayesinde.”

“Dünyada hakeza emin, konforlu yollar yok”

Ankara- Niğde Otoyolu’na değinen Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Dünyanın bildirme emniyetli otoyollarından ayrımsız tanesi. Dünyada hakeza güvenli, konforlu yollar namevcut. Amerika’de, Avrupa’üstelik hakeza yolları baştan elbet yapabiliriz diyerek elan planlamasıyla uğraşıyorlar. Başlangıç koltukta gittiğimiz yollarda imdi sağlık yapıyoruz. Bu yollar sebebiyle mesafeler kısaldı, mahrukat kayıpları ortadan kalktı. Yollarda geçirdiğimiz vakitleri daha çok sevdiklerimizle geçiriyoruz. Bu yolların değeri, kıymeti ati yıllarda elan dahi gani anlaşılacak. Yaptığımız işlerin arkasındayız, henüz dahi yapmaya devam edeceğiz. Bugün Ankara-Niğde Otoyolu yardımıyla Kapıkule’den giren tıpkısı gurbetçi vatandaşımız, Şanlıurfa’ya büyüklüğünde, mukassem, kaliteli, konforlu otoyollarda seyahatini tamamlayabiliyor.”

DOĞRU Parti hükümetlerine 20 yılda çok engeller çıkarıldığına meni fail Karaismailoğlu, “Çarpık Çurpuk olmadı bunlar. Tam 20 sene önümüze taş koydular, duvarlar çektiler, engellediler. Bunların sonucunda bunların kâffesi oldu. Benzeri da bu engellemelerin olmadığını bir düşünseniz, daha neler olacaktı. Hamdolsun çokça ümidimiz var, 2023 sonrasında haddinden fazla çok daha fazlasını yapacağız. 250 milyar dolara çıkma olan bu yıl bakımından ticari hacmimiz, dünyanın sunu aceleci büyüyen ülkelerinden birisi olmamız, bütün bunlar vatanını milletini dost kadroların yaptığı işler sonucunda oldu.” ifadelerini kullandı.

“Türkiye dünyada sözü dinlenen, onur edilen mutluluk haline geldi”

Karaismailoğlu, AK kadrolar namına vatandaşa, millete bire bir borçları olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Oflaz uşak olma borcumuz var. Yaşam felsefemiz ve gayemiz de bu. Cenabıhak vesile verdi, biz üstelik milletimize işlemek üzere yer iyi şekilde değerlendiriyoruz. Balaban ve zinde Türkiye üzere dünyanın sunu nazik 10 ekonomisine ehil olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bundan on paralık kimsenin şüphesi yok. Bunu acun biliyor zaten. Dünyada nerede tıpkı akse ve kavga varsa, bu konuda Türkiye’nin görüşü nedir, hemencek bize gözlerini dikiyorlar. Biliyorsunuz geçen günlerde tahıl koridoru konusunda Cumhurbaşkanımız devreye girdi, tahıl krizini ortadan kaldırdı. Benzeri şekilde Putin ile Zelenskiy ile bire bir anda uygun mülaki yegâne şef var dünyada. O da Sayın Cumhurbaşkanımız. Bu cidal bitecekse onu bile bitirecek olan Sayın Cumhurbaşkanımız olacak elhamdülillah. Türkiye bugünlere geldi. Dünyada sözü dinlenen, değer edilen büyüklük haline geldi. Bunları devam ettireceğiz, o yüzden sorumluluğumuz çok aşkın.”

DOĞRU Parti bu hizmetleri yaparken tehalüf partilerin masa etrafında oturup kalktığını anlatan Karaismailoğlu, “Zira onların yurt budun diye ayrımsız dertleri bulunmayan. Onlar hemen özlük geleceklerini planlıyor. Ki reisicumhur olacakmış, bibi reisicumhur arıyorlar açık. Bulabileceklerini üstelik zannetmiyorum. Masanın altında de eksantrik birileri var. Onlarla bile müracaat ediyorlar ama bundan bir husus çıkmaz. Çünkü o masalarda milletin derdi namevcut. O yüzden vatandaşımız, milletimiz onlara okazyon vermeyecektir. Onlar aday arayadursunlar ama bizim adayımız mahsus, milletin kalbinde hükümdarlık kurmuş Recep Tayyip Erdoğan.” diyerek konuştu.

Karaismailoğlu, henüz bilahare esnaf ziyareti yaparak MHP İl Başkanlığına geçti, Başkan Arif Kılıç ve partililerle görüştü.

Programlara, SELIM Öğür Kırşehir Saylav Mustafa Kendirli, İl Başkanı Seher Ünsal ve partililer de zevcelik etti.Share: