Bağımsız Özel’den Cumhur Reisi Erdoğan’a: “Meclis’e Kimin Saygılı, Kimin Hürmetsiz Olduğunu Cümle Görüyor”

CHP Kadro Başkanvekili Bağımsız Milletvekili Özel, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun öğretmenlere yaptığı boykot çağrısının Meclis’in iradesine saygısızlık olduğunu belirten Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a aksülamel gösterdi. Hususi, “Kimin Meclis’e hürmetkâr, kimin hürmetsiz olduğunu tümce görüyor. Öğretmenlerle ilişik konu, DÜRÜST Tümen ve MHP milletvekillerinin neye el kaldırdıklarını de sorgulamadan saraydan geçirdikleri kanun oldu. Bugün burada üstelik değme yaştan sarıklı geliyor ve ‘Bu yaşa geldik, onurumuza dokunuyor, bizi bu işten kurtarın’. Genel Başkan’ımızın çağrısı kıymetlidir” dedi.

Müstakil Hususi, partisinin bugün Niğde’birlikte yaptığı takım toplantısının ardından SIMURG Haber Ajansı’nın sorularını yanıtladı. Hususi, CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun esnaf ziyaretini çokluk zımnında tamamlayamaması üzerine, “12 yıldır Genel Başkan’ımızın esnaf ziyaretlerine katılıyorum amma bire bir esnaf ziyaretinin ilgiden muhit kesildiğine ve yapılamaz kuzuluk geldiğine ilk kez şahit oluyoruz. Normalde Umumi Başkan’ımız, tek esnafı atlamadan tıpkısı caddeyi bitirir. Bugün niyetlendik ama etap atma imkanı kalmadı. Niğde’yi hiç bu kadar heyecanlı, iktidara bu kadar tepkili ve kurtuluşu bu kadar ayan anlatım fehamet görmemiştik” diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun öğretmenlere yaptığı boykot çağrısının Meclis’in iradesine saygısızlık olduğunu söyleyen Cumhur Reisi Erdoğan’a aksülamel gösteren Hususi, şöyle konuştu:

“TBMM’ye ocumak gösteren aynı lider varsa Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Seçkin seferinde kimsenin mermi askeri olmadığını, herkesin vicdanına göre değişmeyen vermesini söyler. Ama Recep Tayyip Erdoğan, öz grubunu acımasız aynı disiplinle yönetir, talimatlar verir. Anayasa’ya karşı bilcümle muvazaa içindedir ve kendi içindeki kanunları geçirtir, istemedikleri çıkamaz. En basitinden, elan güzeşte dönem AYM’nin bozma ettiği tıpkısı kanun var. Limanları kiraya vermiş, bitiyor, iktidardan gittiğini dahi anlamış, bunu yandaşlara 49 yıllığına büyüklüğünde uzatmayı getirdiler. Dedik kim ‘Yapmayın, bu ulusçuluk değil, soygun’ dedik. MHP’ye dinletemedik, AK Öğür’ye dinletemedik. ‘Siz muhafazakar partisiniz, milli değerleri kayırma etmeniz lazım, bu tek sağtöresel değere sığmaz’ dedik, yaptılar. Fakat bu AYM birlikte tağyir etti. O yüzden kimin Meclis’e saygılı, kimin saygısız olduğunu cümle görüyor. Öğretmenlerle ilgilendiren laf, AK Fırka ve MHP milletvekillerinin neye ahali kaldırdıklarını de sorgulamadan saraydan geçirdikleri yasa oldu. Bugün burada de seçme yaştan hoca geliyor ve ‘Bu hoşnutluk geldik, onurumuza dokunuyor, bizi bu işten kurtarın’. Umumi Başkan’ımızın çağrısı kıymetlidir. Çağrısı ruh zamlarında muhteşem gerimeler yaptırmıştır, taşerona grup verdirmiştir, minimum ücrete bindirim yaptırmıştır, emeklilere saraka ikramiyesi verdirmiştir. Demin, bu değer şiddetli sınava cebin çağrıda bulunmuştur. Öğretmenlerimiz müsterih olsunlar. Çok yakında kurtulacaklar.”Share: