Bağan faizli göz kredilerinin detayları

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Bitkisel, güzeşte bakanlar kurulu toplantısı sonrası açıklanan konut destek paketleriyle ilişik açıklamada bulundu. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 0.89 ve 0.99 faizli emlak kredisi kampanyasının detaylarını açıkladı. Bakan Bitkisel, Başbuğ Recep Tayyip Erdoğan vasıtasıyla duyurulan Bölük Finansmanı Projesi kapsamında geçmiş konutu takanak vatandaşlara haddinden fazla akıllıca zikıymet emniyet imkanı sunduklarını anlatım etti.

İşte Nazır Bitkisel’nin Twitter’dan yaptığı açıklamalar:

“3 başlıkta duyurduğumuz Göz Finansmanı Projesi kapsamında geçmiş konutunu takanak vatandaşlarımızın çok makul kıymettar emniyet imkanıyla konuta erişimlerini tezyit etmek için İlk Evim Hane Finansman Paketi’ni devreye alıyoruz.

Böylecene; bir numara umum konutlarda uygulanmak üzere, 2 milyon TL değerine kadar konutlar üzere, 10 yıla kadar vadeli, mahiye yüzde 0,99 faizli basamak kredisini vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz.

İkinci başlığımız olan Genişletilmiş Göz Finansman Paketi’nde ise “Liralaşma stratejimizi” destekleyecek biçimde hane değerinin yeryüzü birkaç yüzde 50’si 01.04.2022 tarihinden önce küşade DTH’ın veya hurda altının TCMB’ye satımı ile karşılanması üzere devreye alınacaktır.

Bu kapsamda; bir numara umum ve ikinci halk konutları üstelik kapsayacak biçimde, 2 milyon TL değerine büyüklüğünde konutlar amacıyla, 10 yıla kadar vadeli, maaş yüzde 0,89 faizli emlak kredisi vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır.

Serencam adına, 1 sene süresince konut satma fiyatlarını sabit tutmayı taahhüt ederek bu fiyatları genel ağ sitesinde kamuoyu ile paylaşan ve yüreklilik veren kuruluşa da bildiren, KOBİ ve KOBİ dışı inşaat firmalarına müteveccih İnşaat Sektörüne Özel Itimat Garanti Paketi’ni devreye alıyoruz.

Böylecene, 01.05.2022 tarihi itibarıyla minimum %40’ı doğru ve %50’si yığımlık inşaat projelerinin tamamlanmasını çoğaltmak üzere 20 milyar liralık ayrımsız gerçek ayrılmış olup, mukannen aynı rakama kadar 36 ay mehil imkanı sunulacaktır.”

İlk yol ev alacaklara 2 milyon liraya büyüklüğünde yüzdelik 0,99 faizli emlak kredisi

 

Maksat Kurum’dan ‘bölük’ açıklaması

 

Göz destek paketlerinde detaylar anlaşılan oldu

 

Share: