Ayyarlık zanlısı kadınlardan girgin akıntı: Yapamadıklarımızı yapacağız

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Güven Müdürlüğü’ne tutkun Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince Nitelikli Ayyarlık suçuna müteveccih düzentileme gerçekleştirildi. Eskişehir merkezli olarak İstanbul, Balıkesir Şekil ve Edremit İlçesi, Gaziantep, Samsun, Manisa’nın Akhisar İlçesi, Muğla’nın Bodrum İlçesi, Çanakkale, Afyonkarahisar, Kütahya ve Antalya’da tayin edilen 41 adreste bulunan 42 şahsın yakalanmasına yönelik ameliyat düzenlendi.

30 ŞÜPHELİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Gerçekleştirilen operasyonda 10’u avrat 30 keleş yakalanırken, yapılan aramalarda 2 sayı zırh, benzeri tutar eroin konu, çökertme telefonları, GSM gümüş kartları, devir mülk sahiplerinin isimlerinin bulunduğu listeler, not defteri, andaç, laptop, flash bellekler, ve şirketlere ilgilendiren çok sayıda evrak ele geçirildi.

YÜZLERCE KİŞİYİ DOLANDIRDILAR

Şüphelilerin, kasıt olarak belirlediği kişilerin gayrimenkullerini faziletli fiyattan eş vaadinde bulunduğu ve türlü bahaneler öne sürerek mağdurların telefonlarına kurdukları genel ağ bankacılığı uygulamasından kredi çekerek özlük hesaplarına aktardıkları öğrenildi. Bu yöntemle yüzlerce kişiyi dolandırarak nahak alacak elde ettiği belirleme edilen şüpheliler, mağdurların cesaret ödeme tarihi geldiğinde yaptıkları şikayetler sonucu başlatılan operasyonla yakalandığı öğrenildi.

“DAHA YAPAMADIKLARIMIZ VAR”

Gözaltına alınan şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye irsal edildi. Adliyeye çıkarılan şüpheliler arasındaki 2 eş, gazetecilere, “Yapacaklarımızı daha yapamadık. Henüz yapamadıklarımızı yapacağız” diye galebe işareti yaptı.

Share: