Aydın’da 59 dakikada 19 zelzele meydana geldi

Iye Denizi Kuşadası Körfezi’nde meydana gelen deprem Aydınlıları korkuturken, Kuşadası’nda 59 an içerisinde 19 sarsıntı meydana geldi.

Afet ve Evgin Genişlik Yönetim Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı yoluyla yapılan açıklamaya bakarak, Kuşadası ilçesi açıklarında ilk kendisine saat 12.56’da 4.7 kadar hareket meydana geldi. Bu depremin 15 an sonrasında Kuşadası’nın 18.34 kilometre açığında saat 13.10 sıralarında 7.03 kilometre derinlikte gerçekleşen 5.1 büyüklüğündeki ikinci zelzele Okumuş ve ilçelerinde hafif şekilde hissedildi.

Art arda sallanmaya bitmeme etti

Vatandaşları panikleten ve saat 12.56’da meydana gelen hareket ile gelişigüzel Kuşadası’nda 59 dakikada değişik mesafe ve büyüklüklerde 19 hareket kaydedildi. 1.9 ile 5.1 aralıklarında meydana mevrut depremler vatandaşları karmakarışık etti. Afet ve Müstacel Buut Dalavere Başkanlığı (AFAD) Zelzele Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Kuşadası ilçesi açıklarında meydana mevrut 5,1 büyüklüğündeki yer sarsıntısı sonrası, zaman bakımından, aksi bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz” ifadelerine düzlük verildi. – AYDIN

Share: