Aydem Enerji’den Yatağan’a Anadolu Lisesi ve mektepli pansiyonu

Aydem Enerji, Muğla Valiliği ile Yatağan ilçesine 16 derslikli Anadolu Lisesi ve 100 mektepli kapasiteli pansiyon bağışlamak için tören düzeni imzaladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Aydem Erke Muğla Valiliği ile imzaladığı tören düzeni kapsamında inşaatına başlayacağı 480 öğrenci kapasiteli, 16 derslikli lise binasını ve 100 mektepli kapasiteli pansiyonu sunma geç iki yıl içerisinde Milli Terbiye Bakanlığına mevhibe edecek.

Açıklamada görüşlerine kayran sunulan Aydem Enerji Umumi Heyet Başkanı Ceyhan Saldanlı, şunları kaydetti:

“Gelecek nesillerin elan iyi şartlarda terbiye almasını önemsiyor, yaratıcı, çok yönlü düşünebilen, bilimsel çalışmalara yönelen, bilimi kendine beyyine edinen, karışık bırakacak çoluk çocuk yetiştirilmesini destekliyoruz. Denizli’birlikte, 2011’bile terbiye ve öğretime kazandırdığımız, 640 mektepli kapasiteli, 23 derslikli Aydem Bilim Lisemizde, enerjisiyle ülkemizi aynı girişim henüz encam taşıyacak gençlerin yetişmesine ulama sağlamaktan alım duyuyoruz. Evlatlarımızın haber, bilgi alanındaki başarılarıyla övünme ediyoruz. Deminden bile Muğla Yatağan’a kazandıracağımız Rum Lisesi amacıyla iri benzeri mutluluk ve cümbüş içindeyiz. İnanıyorum ki bu yapı altında en güncel bilgiye ulaşan, ulaşmakla kalmayıp onu geliştirip uygulayıcı, okullarının onlara sunduğu imkanlardan en bereketli şekilde yararlanan kalburüstü çoluk çocuk hayata atılacak ve geleceğimizi dönüştürecek.”Share: