Atma Tıkla Projesi’nde bağış verilmeye devam ediyor

??????? Akşehir Belediyesi’nin kalın kafalı dönüşebilen atıkların ekonomiye kazandırılması ve ati nesillere daha bozulmamış ayrımsız çevre bırakılması amacıyla başlattığı “Atma Tıkla” isimli ödüllü idraksiz transformasyon projesinde vatandaşlar biriktirilen puanlarla dürü kazanmaya bitmeme ediyor.

Bu kapsamda atıkları belediyeye doğrulama ederek topladıkları puanlarla armağan kazanan hak sahiplerine ödülleri YANLIŞSIZ Parti Konya Saylav Orhan Fazilet ve Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya marifetiyle konfirmasyon edildi. Bu kapsamda Iye Kaçar ütü, Zeynep Barık ise futbol ıcığı cıcığı almaya hak kazandı.

Orhan Yiğitlik, belediyede planlı törende atıkları belediyeye doğrulama ederek fakül toplayan ve armağan kazanan vatandaşları kutlayıp, bu domuzuna projenin başarıyla yürümesinden belde memnuniyet duyduğunu anlatım ederek Akşehir Şehremini Salih Akkaya’yı tebrik kartı etti.

Akkaya birlikte, yaklaşık 1yıldır bitmeme eden projeye vatandaşların kırıcı ilgi gösterdiğini belirterek, “Projemiz kapsamında evde kafasız dönüşüme bağımlı olacak atıkları hemşehrilerimiz cep telefonlarına indirdikleri uygulamamız üzerinden bize bildiriyorlar, seçme mahalle ve sokakta belirlediğimiz günlerde birlikte bu atıklar ekiplerimiz yoluyla evlerinden tartılarak alınıyor. Gelişigüzel atık grubu kategorisine göre da puan kazanılıyor. Bu puanlar biriktirildikçe de nokta kazanılıyor.” dedi.

Share: