Arsuz Şehremini Asaf Cesaret Muz Üretimi Brifing Toplantısına Katıldı

Arsuz Belediye Başkanı Asaf Yiğitlik, Arsuz Kaymakamlığı’nda düzenlenen ‘Muz Üretimi Bilgilendirme Toplantısı’na katıldı.

Arsuz Kaymakamlığı Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Arsuz Belediye Reisi Asaf Çekinmezlik, “Ben seçkin ant Arsuz’un ekonomisinin, ağırlıklı olarak 2T konusunda oturmuş olduğundan bahsediyorum. Bunlar ekincilik ve turizmdir. Ekincilik, sürdürülebilir olmalı. Yıllarca sürdürülecek ekincilik politikasının yöntem üstü yürütülmesi gerektiğine inanıyorum. Ekincilik Arsuz’da çok yüce ayrımsız yerde. Arsuz’un yeryüzü kocaman zirai ürünlerinden biri de muzdur. Muz, Arsuz’da yetiştirilen ve talih geneline ihraç edilen şanlı tıpkı ekincilik ürünüdür. Üçgüllük Mahallemizde yetiştirilmektedir” dedi.

“BU KOOPARATİFLER ŞU DAKIKA EMEKLEME AŞAMASINDA”

Büzük sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizler Arsuz Belediyesi namına, tarıma yardım anlamında ne yapılabileceği üstüne geldiğimiz günden beri çalışıyoruz. Bilinçli ayrımsız tarım politikası olması gerektiğini vurguluyoruz. Kişinin bilgilendirilmesi ve tıpkı zamanda örgütlenmesi gerektiğine birlikte inanarak, bire bir yola çıktık. Bu yolda hem Arsuz Karı Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ni hem birlikte Tarımsal Kalkınma Kooparatifi’nin kurulmasına önderlik ettik. Bu kooparatifler şu zaman emekleme aşamasında. Söz Gelişi şu an karı girişimcilerimiz üretime geçti ve markalaşma amacında muhteşem adımlar attılar. Burada, bir vakitler çok çok ekilen karakılçık buğdayından; teferruatlı ve yük bulgur, kömbe, erişte üzere ürünlerin kol üretimine geçilmiştir.

“ARSUZ BELEDİYESI VAR OLDUĞUNCA BINDI VERECEKTİR”

Arpaderesi Mahallemizde Ekincilik Akademisi’ni kurduk. ve Arsuz Belediyesi var olduğunca bindi verecektir. Cümle gelgel ve vatandaşların bu çalışmalara ulama sağlamasını irade ediyorum.”

Share: