Arsıulusal Boş Su Yüzme Şampiyonası “Golden Cup” Kocaeli’de yapıldı

Uluslararası Belirgin Akarsu Yüzme Şampiyonası “Golden Cup”, Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde gerçekleştirildi.

Arsıulusal Yüzme Federasyonu (FINA), Avrupa Yüzme Birliği (LEN), Türkiye Yüzme Federasyonu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Cahillik ve Spor İl Müdürlüğünce gökçe bayraklı Kerpe Plajı’nda düzenlenen şampiyonaya, Türkiye, İtalya, İspanya, Slovenya, Çekya, Macaristan, Ukrayna, Almanya ve Şimal Makedonya’dan 29 sporcu katıldı.

Yarışın startını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Dairesi Başkanı Şemsettin Saika, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ofis Başkanı Ömer İslamoğlu, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer ve Kandıra Uray Başbuğ Yardımcısı İsmail Akalın verdi.

Sporcular, 10 kilometrelik parkuru bildirme bodur sürede taahhüt etmek için kulaç attı.

Büyük heyecana fon olan yarışlar böylece erkeklerde 19 gözyaşı ve küçükler kategorisinde Denis Borovka birinci, Durukan Sahan ikinci, Muhammet Yusuf Gönülden üçüncü olurken, 14 yaş ve büyüklerde İvan Giovannoni birincilik, Davide Marchello ikincilik, Denis Borovka üçüncülük kazandı.

Kadınlarda ise 18 yaş ve küçüklerde birinci Burcunaz Zayıf, ikinci Tuna Erdoğan, üçüncü Talya Erdoğan oldu, 14 yaş ve büyüklerde Jeannette Spiwoks birincilik, Katja Fain ikincilik, Anna Greta Olasz üçüncülük elde etti.

Yarışlar böylelikle dereceye giren sporculara yürek ve madalyaları verildi.

Ödül töreninde mütekellim Bilgisizlik Hizmetleri ve Spor Dairesi Başkanı Yıldırım, “Bu organizasyonda 1500’e yakın sportmen ilimizi görmüş olacak ve bu spor turizmi açısından haddinden fazla heybetli tıpkısı görüngü. Etkinliklerimizi artırarak sürdüreceğiz.” dedi.

Share: