Arkalama kolilerinin içinden çıkan Ayda Bebek Anaokulu öğrencilerinin notları duygulandırdı

İzmir’in Bayraklı Belediyesinin sürdürdüğü müzaheret kampanyasına ilk günden beri bindi olan Ayda Süt Kuzusu Anaokulu öğrencilerinin depremzede akranları amacıyla yardım kolilerinin içine ekledikleri notlar okuyanları duygulandırdı. Binlerce ihtiyaç malzemesini paketleyerek ekiplere tasdik eden minik öğrenciler, zelzele bölgesine “Aklım sende. Iyice haberlerini bekliyorum” mesajı gönderdi.

Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketinin ardından Bayraklı Belediyesi vasıtasıyla başlatılan arkalama seferberliğine evvel günden beri destek olan Ayda Çağa Anaokulu öğrencileri, çokça sayıda müzaheret malzemesi topladı. Depremzedeler amacıyla seferber olan minikler, bebek maması, kışlık giysi, hijyen malzemesi, battaniye, çorap, yavru ceketi, uyku tulumu ve süt kuzusu bezlerinden oluşan binlerce asıl ihtiyaç malzemesini yer sarsıntısı mağduru kardeşleri üzere özlük elleriyle paketledi. Hazırladığı bire bir kolinin üzerine “Aklım sende. Sunturlu haberlerini bekliyorum” kayıtlı merhale bırakan minik aynı mektepli ise ekiplerin ruh yoğun anlar yaşamasına sebep oldu.

Tam kuvvetli cankurtaran, afiyet personeli ve 18 nefis uzman zabıta ekibiyle zelzele bölgesinde taharri istirdat faaliyetlerini sürdüren Bayraklı Belediyesi, gelen yardımların gerekseme sahiplerine dağıtılmasında bile önderlik yapıyor. Belediyenin polis araçları, tırlarla merkeze mevrut yardımları kasalı araçlarla mahallelere ve köylere ulaştırıyor.

“Acımızı dayanışmayla azaltacağız”

Bayraklı Şehremini Başkomutan Sandalet, “Bu balaban acıda ulaşabildiğimiz büyüklüğünde depremzedemize ulaşıp, ihtiyaçlarının karşılanmasında elimizden geleni yapıyoruz. Dayanışmayla acımızı azaltacağız. Var gücümüzle desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

Ayda Çağa Anaokulu’na 30 Ekim 2020 İzmir depreminde 91 saat sonraları enkazdan çıkarılan ve depremin sembollerinden olan Ayda Gezgin’in adı verilmişti. – İZMİR

Share: