Ardahan’da vahim yer sarsıntısı! AFAD şiddetini 5 olarak açıkladı

Kıyamet ve Evgin Format Yönetimi Başkanlığı marifetiyle yapılan açıklamaya göre Ardahan’ın Göle ilçesi merkezli 5 büyüklüğünde hareket meydana geldi. Depremi yer illerde zinde vatandaşlar birlikte hisseti.

KENDİLERİNİ DIŞARI ATTILAR

Deprem dolayısıyla çokça sayıda vatandaşın hazırlık için kendisini hariç attığı ve ekiplerin evgin adına bölgeye irsal edildiği öğrenildi. AFAD’dan yapılan açıklamada ayrıca, “Göle ilçesinde meydana gelen zelzele sonrası an itibarıyla pahal tıpkısı ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır” ifadelerine kayran verildi.

CAN KAYBI VE YARALI BİLGİSİ YOK

Resmi kaynaklardan şu ana kadar gaileli yahut fert kaybına ilgili her bilgilendirmede bulunulmadı. Bitirmiş ekiplerinin de bölgeye intikal ederek hasar gören bina olup olmadığını taharri edeceği belirtildi.

KANDİLLİ 5.3 OLARAK AÇIKLANDI

Kandilli Rasathanesi’nden üstelik depreme ilişik bilgilendirmede bulunuldu. Yapılan açıklamada Balçeşme Göle merkezli olduğu tamlanan depremin 3.2 kilometre derinlikte ve 5.3 büyüklüğünde olduğu dile getirildi.

GÜLTEKİN: YIKIM BİLGİSİ YOK

Göle Şehremini İlhan Gültekin birlikte ilçelerinde meydana mevrut depremle ilişik yaptığı açıklamada, “gelişigüzel yıkım bilgisi ulaşmadı, gâh evlerde hasar olduğunu öğrendik” ifadelerini kullandı.Share: