Ardahan’da depremden etkilenen vatandaşlar geceyi çadırlarda geçirdi

Ardahan’da suret üssü Göle ilçesi olan 5 büyüklüğündeki depremde konutları hasar görenler ile artçılar zımnında evlerine giremeyenler gece çadırlar kaldı.

Göle’bile geri yaşanan zelzele sonrası kentteki ait kurumların görevlileri vatandaşlara arkalamak üzere başlattıkları çalışmaları sürdürdü.

Depremde Çullu, Esenyayla, Çükütaltunbulak, Koyunlu ve Kuytuca köylerinde evleri hasar gören vatandaşlar üzere İl Kıran ve Müstacel Uzanım Müdürlüğünce (AFAD) güllabi desteğinde 50 keçe kuruldu.

Artçı sarsıntılar sebebiyle evlerine giremeyip geceyi dışarıda geçirenler ile evleri hasar gören vatandaşlar halen bu çadırlarda kalıyor.

Türk Kızılayı görevlileri dahi köylerdeki depremzedelerin araç ve meşrubat ihtiyacını mobil ağırlama aracından karşılıyor.

Depremden etkilenen alanlara gelen Aile ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri ise vatandaşlara psikososyal destek veriyor.

Bazı vatandaşların bile soğuk albeni nedeniyle dışarıda kurdukları sobayla ısındıkları görüldü.

Çullu köyünde aktif İskender Kandıray, AA muhabirine, depremin peşi sıra kendilerine deri verildiğini söyleyerek, “Korkup geceyi çadırda geçirdik. Halen ailem çadırda kalıyor.” dedi.Share: