Antalya’ya hava eliyle gelen gezgin sayısı 7 milyonu geçti

Antalya Valisi Kalem Erbabı, yılbaşından bugüne büyüklüğünde hava eliyle kente mevrut yabancı gezmen sayısının 7 milyonu aştığını açıkladı.

Antalya’ya albeni aracılığıyla mevrut turist sayısı 7 milyonu geçti.

Antalya Valisi Ersin Müellif, içtimai medya hesaplarından yaptığı duyuruda, turizm kenti Antalya’ya cuma haset itibarıyla gelgel vasıtasıyla gelen gezgin sayısında 7 milyonun geçildiğini açıkladı. Ilbay Yazar, “Turizm sayılarımızdaki yükselişi ahali birliğiyle elan da ileriye taşıyacağız” dedi.

Antalya Valiliği’nden yapılan açıklamada ise 5 Ağustos itibarıyla Antalya ve Gazipaşa havalimanları aracılığıyla kente gelen seyyar sayısının 7 milyon 76 bin 937 hayat olduğu belirtildi. Antalya’nın ‘güvenli turizm sertifikası’ uygulaması, almaşık turizm kolları ve dünyanın en kaliteli 5 belirtik otelleriyle Akdeniz çanağındaki genişlik ongun ve sunma çok tercih edilen kent olduğu kaydedildi.

YÜZDE 91’LİK ARTIŞ

Açıklamada, Antalya’bile pandeminin etkisinin azalmasıyla turizm rekorlarının kırıldığı bozuk günlere dönüldüğü da vurgulandı. 1 Familya- 5 Ağustos’ta mevrut 7 milyon 76 bin 937 ecnebi seyyar sayısı ile sabık yılın bir dönemine göre yüzdelik 91’lik artım olduğu kaydedilirken, geçen sene ayrımsız dönemde 3 milyon 705 bin 771 can geldiği hatırlatıldı. Bu yıl Ağustos ayının evvel 5 gününde ise güzeşte yılın bire bir dönemine bakarak yüzde 25 artışla 388 bin 431 seyyah geldiği kaydedildi.

Share: