‘Anne’ diye niteleyerek meleyen kuzuyu görenler tepeden inme ediyor

‘Anne’ diye meleyen kuzuyu görenler fevkalade ediyor

ÇANKIRI – Çankırı’nın Ilımlı ilçesinde ‘anne’ diye niteleyerek meleyen kuzunun sosyal medyada paylaşan görüntüsü görenleri hayrete düşürdü.

Çankırı’nın Itidalli ilçesi Kanlıca Mahallesi’nde dedesiyle birlikte küçükbaş hayvan yetiştiriciliği özne Enes Akrobat, hayvanları onaylamak için ahıra girdi. Ahırdaki yeni doğan kuzulardan birinin ‘anne diyerek melediğini gören Cambaz, sersemlik yaşadı. O anları cep telefonu ile görüntüleyen Akrobat, toplumsal medyada paylaştı. Toplumsal medyada paylaşılan görüntüler vatandaşlardan birlikte iri bandaj gördü. İlk yol hakeza bir durumla karşılaştıklarını anlatım eden Enes Akrobat, mahallede ruhlu vatandaşların üstelik kuzuyu gördüğünde sangılık yaşadığını söyledi.

“adım adım popülerleşti”

‘Anne’ diyerek meleyen kuzunun 6 Şubat tarihinde doğduğunu belirten Enes Akrobat, “Dedemle beraber küçükbaş hayvan işletmeciliğiyle uğraşıyoruz. Şu anda 165 şerha koyunumuz, 120 çıngı dahi kuzumuz var. kuzumuzun sabah ahıra gelirken ‘anne’ dediğini ayırt ettik. Yer Sarsıntısı haset doğdu. Şu anda 19 günlük. Biz bu durumu ayırt edince, arkadaşlar ‘içtimai medyada paylaş’ dedi. yavaş yavaş popülerleşti” dedi.

Dede Ahmet Akrobat ise “Koyun yetiştiriciliği yapıyoruz. Torunumun isteği konusunda namına havari oluyorum. İki yıldır bu işi yapıyoruz. Şu anda 165 koyunumuz var. 120 kuzumuz var. Daha de olacak. Hem torunum üniversitede okuyor hem birlikte ona havari oluyorum. Yani nazik ayrımsız iş, bu işi zevkle yapıyoruz. Hobi adına yapıyoruz. Yani tahsis etmek isteyenlere de başvuru edebilirim. Çünkü hayvancılıktan elan ileriye başvurmak amacıyla uğraş veriyoruz” diye konuştu.

Share: