Ankara ruzname: Mutlak Özel: 100’üncü yılda Cumhuriyet Balosu, Çankaya Köşkü’nde olacak

CHP Kadro Başkanvekili Müstakil Özel, “100’üncü yılda Cumhuriyet balosu olacak. Atatürk’ün bilcümle yaptığı o Cumhuriyet Balosu’nun davetiyesi olacak. Davetiyenin altında meydan yazacak. Düz kısmında Atatürk’ün emaneti Atatürk Orman Çiftliği’nin böğrüne cembiye üzere saplanmış içtima adresi değil, layık olduğu üzere Çankaya Köşkü yazacak. İmza kimin olacak? Bakın onu söylemeyeyim, yöntem olur” dedi.

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde kaza ve belediye yoluyla planlı Gazipaşa Çekirdeksiz Nar ve Tropikal Meyve Festivali’nin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından ilçeye adının verilişinin 100’üncü yıl dönümü tebrik etkinlikleri yapıldı. Takım takımı eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’ndaki kortejle başlayan etkinliklere, Ilçebay Orhan Altun, CHP Grup Başkanvekili Bağımsız Hususi, CHP Mersin Milletvekili Mürtefi Ateş Parçası Başarır, CHP Antalya milletvekilleri Aydınlık Özer, Cavit Arı, Rafet Ağabey, Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Yüce Yılmaz, AK Parti Gazipaşa İlçe Başkanı Ali Doğan, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı. Festivalin açılış kurdelesinin kesilmesinin arkası sıra halk oyunları ekibi eylem yaptı.

Açılışta konuşan Kaymakam Orhan Altun, Gazipaşa’evet isminin verilişinin 100’üncü yılını kutlamanın ve 12’nci yol festivali düzenlemekten mutluluk duyduklarını söyledi.İlçe insanlarının Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün ismini, 100 yıldır gururla ve onurla taşıdığından bahseden Şehremini Mehmet Uca Yılmayan ise Gazipaşa’da yetişen çekirdeksiz nar ile tropikal meyveleri, festivali aracılığıyla tanıtmayı hedeflediklerini dile getirdi.CHP Kol Başkanvekili Mutlak Hususi ise şunları söyledi: “Çok soruyorlar sizin adayınız kim olacak? Bakın size politik benzeri cevabım bulunmayan ama şöyle ayrımsız cevabım var. 100’üncü yıl, 29 Ilk Teşrin 2023 evet. 100’üncü yılda Cumhuriyet Altını Balosu olacak. Atatürk’ün bilcümle yaptığı o Cumhuriyet balosunun ayrımsız davetiyesi olacak. Davetiyenin altında meydan yazacak. Kayran kısmında güvenli olun Atatürk’ün emaneti Atatürk Orman Çiftliği’nin böğrüne cembiye kadar saplanmış içtima adresi değil, layık olduğu kadar Çankaya Köşkü yazacak. İmza kimin olacak? Bakın onu tekrar söylemeyeyim, politika tamam. Kopya vereyim. O imzayı gören siz değil üstelik bu ilçeye adını veren Gazi Gösterişli olsa şöyle diyecek; ‘İşte benim Cumhuriyetim. İşte Cumhuriyetimim 100’üncü yılı, aha o 100’üncü yılın Reisicumhur.”FESTİVAL 2 GÜN SÜRECEK

Festivale katılanlar nar ile tropikal ürünlerin bulunduğu stantları gezerek, çekirdeksiz nar ve meyvelerin tadına baktı. 2 ahit sürecek curcuna kapsamında arz deneyli nar yetiştiriciliği, bildirme ferah nar, nardan ehram, yer çokça nar suyu sıkımı, nar tanesi düşürmeden yeme yarışması yapılacak.

Share: