Ankara haberleri: Ankara merkezli 5 ilde ‘Narkopara’ operasyonu: 37 teftiş

Ankara merkezli 5 ilde ‘Narkopara’ operasyonu: 37 gözaltı

ANKARA merkezli 5 ilde düzenlenen ‘Narkopara’ operasyonunda, yapmacıklı servet ile mızrap yön ticareti yaptığı belirlenen 37 karanlık, gözaltına alındı. Şüphelilerin, telefon dinlemelerinde yakalanmamak üzere şifreli ziyaret yaptıkları ve eroine ‘Erol amca’, metamfetamine ‘Metin amca’ dedikleri belirlendi.

İl Güven Müdürlüğü Finansal Suçlarla Savaş Şubesi ekipleri, cali servet ile uyuşturucu bap ticareti yaptığı belirlenen suç örgütünü takibe aldı. Polisin 6 aylık beceri ve fiziki takibi sonucu Ankara merkezli İstanbul, Yozgat, Çankırı ve Hatay’üstelik 200 personelin katılımıyla 57 şüpheliye müteveccih eş anlı cerrahi müdahale düzenlendi. Operasyonlarda 37 suratsız, gözaltına alınırken, farklı şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmaların bitmeme ettiği belirtildi. Mavera yandan şüphelilere ilgilendiren adreslerde yapılan aramalarda; 21 bin 500 lira yapmacıklı kâğıt para, 10 gram kokain, 47,6 gram metamfetamin, 23,4 gram beyaz, 20 gram yaman, 200 şişe düzme ve kaçak viski, ruhsatsız av tüfeği ve çok sayıda fişek ve 32 sentetik hap ele geçirildi. Yapılan incelemede ise şüphelilerin içtimai iletişim araçları platformlarından sahte servet ile telefon, tablet, bilgisayar kabilinden elektronik pırtı alışverişi yaptığı ve maden kullananlara yön satışından sonradan mal üstü namına düzme banknotlar verdiği tayin edildi.

UYUŞTURUCULARA ÜSTÜNKÖRÜ İSİM VERMİŞLER

Şüphelilerin antrparantez telefon dinlemelerine yakalanmamak üzere şifreli konuşma yaptıkları ve eroine ‘Erol amca’, metamfetamine ‘Metin amca’, sentetik haplardan Lyrica’ya ‘Leyla abla’, Smyra’evet ‘Sam amca’ dedikleri belirlendi. Şüphelilerin, metal satıcılarına ödeyecekleri paraları birlikte ‘borç’ yerine ifade ettikleri ve ‘torbacı’ların, yakalanmamak için sattıkları uyuşturucuları zat evlerinde evet da emniyetli belirledikleri metruk binalarda kullandırdıkları belirleme edildi. Şüphelilerin, bap kullananları heveslendirmek üzere değişik uyuşturucuları tattırdıkları, özellikle beyaz zehir için ‘aşı yapma’ tabirini kullandıkları ve kullanıcıların esrar parası bulabilmek üzere hırsızlık başta almak amacıyla birçok farklı suça karıştıkları belirlendi.Share: