“Altınova’mıza yeniden çokça koca eserleri kazandırmaya devam edeceğiz”

Altınova Belediye Reisi Zorlu Oral, Altınova’mızı namına müstahak AltınŞehir yarmak amacıyla 2022-2023 yıllarında ilçemize tekrar haddinden fazla büyük eserleri kazandırmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Oral, 2022-2023 yılı yatırımlarını ve projelerini düzenlediği basın toplantısıyla paylaştı. Belediye Konuşma Salonu’nda gerçekleşen toplantıya DÜRÜST Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, İl Başkanı Muğlim Bağatar ve İlçe Başkanı Hasan Galebe birlikte katıldı. Büyükgümüş burada yaptığı konuşmada tersanelerle sanayide koca ayrımsız noktada olduğuna dikkati çekerken ilçedeki arkeolojik kazıların de önemine aksan yaptı. İlçenin meyvecilikte birlikte koskocaman bir konumda olduğunu hatırlatan Büyükgümüş, Altınova’de bire bir çokça alanda çoklu gelişimin sağlandığına da söyledi.

İl Başkanı Muğlim Bağatar ise Altınova’nın ismi kabil kızıl ayrımsız değere erbap olduğunu dile getirerek, “Çabucak 2022-2023 yılları beyninde Altınova ilçemize belediye ve kudret namına 250 milyon TL’lik yatırım getiriyor, devamının müjdesini veriyoruz. Altınova ve Altınovalılar bizim ayn bebeğimiz. Onun için Altınova’nın gelişmesi ve büyümesinin artarak devam etmesi amacıyla yatırımlarımıza hız kesmeden bitmeme ediyoruz” dedi.

Ardında Başbuğ Oral ilçede yapılan ve yapılacak icraat için benzeri tike yaptı. Oral, 2022 yılında başlayıp 2023 yılına büyüklüğünde tamamlayacakları altyapı, üstyapı, eğitim, sağlık, düzenlilik, içtimai ve kültürel yatırımlarla Altınova’nın bölgenin projektör yıldızı olacağını söyledi.

Tersaneler, Osmangazi Köprüsü, Hersek Lagünü Natür Terbiye Merkezi ve Kuş Müşahede Kulesi ile Tıbbi Hoş Kokulu Bahçesi’nin ilçenin çalım kaynağı olduğunu anlatan Ağızcıl, ilçeye bakir eserler kazandıracaklarını vurguladı.

Altınova’ya yıpranmamış asar kazandıracaklarını söyleyen Dr. Mukavemetli Oral, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hükümet Konağı’nı ilçemize kazandırdık. Düğün salonumuzu, kerem hastanemizi, SGK binamızı, Denizcilik Patika Lisesi ve kampüsünü, spor salonumuzu, halı düz ve bilgisizlik merkezimizi, FİFA standartlarında stadyumumuz ile spor tesislerimizi, yön sahalarımız, yavru parklarımız, su tefeyyüz istasyonlarımızı, taziyet evimizi, bölgemizin genişlik modern şehremaneti bakım binamızı halkımızın hizmetine sunduk. Hersek Mahallesi’nde, Altınova Belediyesi mülkiyetinde mevcut, 2. adım arkeolojik SİT alanında artan yerde, bilimsel hafriyat çalışmaları süresince kullanılmak için kazı evi alanını oluşturduk. İktidarımızın öncülüğünde kurulan tersaneler, Osmangazi Köprüsü, Hersek Lagünü Huy Eğitim Merkezi ve Kuş Müşahede Kulesi ile Tıbbi Hoş Kokulu Bitkiler Bahçesi projeleriyle Altınova sınırlarını aşmış, yalnız devlet gündeminde değil, dünyada birlikte adından bayram ettirmeye başlamıştır. On Paralık durmadık. Halkımızdan aldığımız emaneti ilerilere öğütmek üzere arkadaşlarımızla var gücümüzle çalıştık, çalışıyoruz, çalışmaya bitmeme ediyoruz. DÜRÜST Parti teşkilatlarımızdan, milletvekillerimizden, hükümetimizden, sanayicimizden ve ilçe dinamiklerimizden aldığımız kilolu ve destekle Altınova’mızı adına müstahak AltınŞehir açmak üzere 2022-2023 yıllarında ilçemize gine çokça yetişkin eserleri kazandırmaya bitmeme edeceğiz.” – YALOVAShare: