Altay’da dernekler, depremzedeler amacıyla çalışmalarını sürdürüyor

Spor Göt 1’inci Öbek ekiplerinden Altay’a arzu verenler vasıtasıyla kurulan iki toplum örgütü, depremzedelere destek olmak için çalışmalara devam ediyor.

Depremin evvel gününden bu yana birleştirme olup müzaheret kampanyası düzenleyen ve 12 yabanlık bire bir grupla Kahramanmaraş’a revan Altay 1914 Taraftarlar Derneği, demin da İzmir’üstelik depremzedelere aguş açtı. Yağız-beyazlı taraftarlar zelzele bölgesinden İzmir’e mevrut depremzedelere barınacakları evleri ve eşyaları teyit etmeye başladı. Altay taraftarları Buca’da 15, Naldöken’birlikte 8, Çeşme’birlikte ise 1 aileye bakir yuvalarını doğrulama etti.

ÇOCUKLAR İÇİN OYUNCAK TALEBİAltay Toplumsal Dayanışma Derneği ise çocukların oyuncak ihtiyacına ilgi çekti. Yağız-beyazlılar, “İzmir’deki değişik tesislere vazedilmek amacıyla Gaziantep ve Hatay’dan depremzede vatandaşlarımız gelecektir. Gelenlerin içerisinde haddinden fazla sayıda bala olduğu bilgisine ulaştık. İhtiyaçlarının büyük tıpkısı kısmı temasta olduğumuz STK ve kurumlar vasıtasıyla, karşılanmaya başlandı. Ancak maatteessüf depremzede çocuklarımızı sevindirecek oyuncak eksiğimiz bitmeme ediyor. Zelzele bölgesinden mevrut çocuklara bizzat vasıtasız tasdik edilmek üzere, bergüzar paketleriyle hazırlanmış oyuncak, mektup ve etkinlik malzemeleri topluyoruz” ifadelerine düz verdi.SAMSUNSPOR’LA KUMA ÇAĞRIAltay ve Samsunspor taraftar grupları geliri deprem bölgesine affedilmek için sayısal bilet basılması amacıyla ortak çağrı yaptı. “1 bilet 1 duygusal” diyen dost iki kulübün taraftarları, “Sayısal bilet sisteminden e-bilet hazırlanması, herhangi bir iki taraftara genel ağ üzerinden satışa sunulması ve toplanan ücretin verilecek eş kararla AFAD veya AHBAP’a depremzedeler için bağışlanması çağrısında bulunuyoruz. Zelzeleye maruz kalanlar üzere Altay ve Samsunspor umum ele” mesajı verdi.

Share: