Alkım Tepeleri ayrımlı yaş gruplarından doğaseverleri ağırlıyor

Türkiye’nin yeryüzü doğusunda düzlük alan Alkım Tepeleri, ayrımlı gözyaşı gruplarından doğaseverleri ağırlamaya bitmeme ediyor.

Iğdır’ın Tuzluca ilçesindeki Alkım Tepeleri, bölgenin yer gözde tabiat turizmi alanlarından biri adına deste çekiyor.

Dünyada bulunmaz tanıdık yer yapıları bakımından sarı, kahverengi, beyaz ve boz renkleri ayrımsız arada barındıran tepeler, sonbaharın gelmesiyle birbirinden pir renklere büründü.

Genellikle foto meraklıları, doğaseverler ve doğa sporcuları eliyle görüşme edilen tepeler, renklerinin sunma sunturlu tonlarını ise bu mevsimde sunuyor.

Gökkuşağı Tepeleri’ni gezmeye gelen natür sporcularından Şanlı Öztürk, AA muhabirine, tepelerin ününü duyduklarını ve kol adına gezmeye geldiklerini söyledi.

Geziden tabiat aldığını ve arkadaşlarına üstelik bu tepeleri gezmeleri için tavsiyede bulunacağını anlatan Öztürk, “Veca Dağı ve Tekelti Dağı ile adlı olan Iğdır’ın Gökkuşağı Tepeleri de gündemde, çünkü şu sıralar renkler haddinden fazla ayn azrail ve bağ alımlı.” dedi.

“Dilediğiniz müşkülat derecesine bakarak doğa yürüyüşü yapabilirsiniz”

Arkadaşlarıyla gelişigüzel hem tabiat yürüyüşü yapıp hem bile evire çevire fotoğraflar çektiklerini tamlayan Öztürk, şunları kaydetti:

“Yediden yetmişe bütün burada faaliyet yapabilir, herkesin burayı gelip görmesini başvuru ederim. Tepelerde hem iyice fotoğraflar çekebilirsiniz hem bile dilediğiniz müşkülat derecesine göre huy yürüyüşü yapabilirsiniz. Bu özelliğiyle natür sporcularının ilgisini çekiyor.”

Tepeleri gezen ziyaretçilerden 7 yaşındaki Yekda Kahraman ise Gökkuşağı Tepeleri’ni çokça zül ettiğini ve zaman ailesiyle tepelerdeki yürüyüşe katıldığını, pres olmasına rağmen tepelerde tınlamalı mesafelik geçirdiğini anlattı.

Share: