Akıbet dakika bilim… Er gönderi eğlencesindeki tartışmada 11 kişiyi yaraladı, akdarı tarlasında yakalandı

KARAMAN’dahi askere gidecek olan Yaşar T.’yi  geçirmek üzere düzenlenen eğlencede sâdır tartışmada pompalı tüfekle kalabalığın üzerine acı açıp 2’si çocuk 11 kişiyi yaralayan Ahmet Paha Konur, çalıştığı darı tarlasında yakalandı.  Konur, emniyetteki işlemlerinin arkası sıra irsal edildiği mahkemece tutuklandı.

Fenomen, 13 Ağustos saat 00.30 sıralarında Fatih Mahallesi’nde meydana geldi. Askere gidecek olan Yaşar T. üzere evlerinin önünde çeri eğlencesi düzenlendi. Eğlenenler beyninde belirlenemeyen nedenle tartışma imdi. Tartışanlardan Ahmet Valör Konur, daha bilahare mahalleden ayrıldı. Benzeri süre sonra otomobille baştan alana gelen Konur, pompalı tüfekle kalabalığın üstüne acı açtı. Olayda 2’si çocuk 11 sevimli yaralandı. Konur ise bire bir araçla görüngü yerinden kaçtı. İhbar konusunda bölgeye polis ve keyif ekipleri atıf edildi. Yaralıların tıpkı kısmı, araçlarla ayrımsız kısmı bile ambulanslarla Karaman Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralılar, tedavilerinin arkası sıra de taburcu oldu.

KAÇMAYA ÇALIŞTIOlayın arkası sıra mesai başlatan Güvenlik Şubesi Cinayet Seksiyon Amirliği ekipleri, kent merkezinden ayrılan Ahmet Ayar Konur’un tıpkı mısır tarlasında çalıştığını belirledi.  Polisin geldiğini görüp kaçmaya müteharrik Konur, gücük süren takiple yakalandı. Gözaltına alınan Konur, emniyetteki işlemlerinin peşi sıra gönderme edildiği mahkemece tutuklandı.

Share: