Aile sahiplerinin eskimemiş taktiği: Fatura dahil

1 Orak Ayı 2023’e büyüklüğünde kira artışlarına getirilen yüzdelik 25 sınırı sülale sahipleri ile kiracılar ortada eskimemiş sorunlara el açarken eş sahiplerinden yıpranmamış ayrımsız taktik geldi. 

Independent’ın Hürriyet’ten yaptığı alıntıya bakarak, kâh ev sahipleri isticar güdük zaman olduğu için abonelikleri kişi namına tutarken, birtakım üstelik bu yolla tahliye evet da remiks baskısı yapıyor. İstediği tarihte evden çıkmayan evet birlikte istediği oranda zam yapmayan kiracının elektriğini suyunu kesen para sahipleri kıygınlık yaratıyor.

Haberde açıklamalarına vadi sunulan Emlak Hukuku Derneği Başkanı Avukat Büyük Güvenç Kiraz, gelişmemiş ahit kiralanan yazlık evlerdeki uygulamanın genele yayıldığını belirterek, “Kiracı anlaşma boşaltmak istediğinde emlak danışmanı veya mülk sahibi kayıtlı itilaf yapılmadığını, kiracının abonelikleri konusunda almasını istemediğini veya yazılı inikat yapılsa dahi bir örneğinin kiracıya verilmeyeceğini şart koşuyor” dedi.

Yurt danışmalarının verdiği bilgiye göre, birtakım ev sahipleri ‘fatura benim adıma kalsın, sen geldikçe ifa yap’ derken, birtakım da sayı farkı tıpkı masraf belirleyerek henüz yolun başında kiraya ekliyor.

Kiraz “Para sahibi müstecir ile olan sözlü icar sözleşmesinin yahut kiracıya örneği verilmeyen bağlanmış icar sözleşmesinin temadi dönemi geldiğinde, kanuni artma oranı kapsamındaki artışı kabul etmediğinde, yani elan fazla artış temenni ettiğinde kiracısının temel hizmetlerini kapatabilir. Kiracı yaşayabilmek için su hareketlilik ve doğalgaza ihtiyacı olduğu amacıyla de ya bu isteği kabul ediyor evet dahi boşaltma ederek taşınmazı boşaltıyor. Para sahibi kiracısının taşınmazı tahliyesini temenni ettiğinde de yeniden aynı şekilde kiracı geçmek istemediğinde bire bir yöntemi kullanarak taşınmazın esas hizmetlerini kapatılıp taşınmazın kullanımı engelleyebiliyor” diyerek konuştu.

Familya sahibinden kullanılmamış taktik: Parayla müstecir tarh

 

Kiracılar dikkat: Oportünist sülale sahiplerinden tahliye şartı!

 

Kira sorununa ‘çöpçatanlı’ çözüm

 

Share: