AFAD’dan gerçeğini aratmayan ateş tatbikatı

Bitlis’in Tatvan ilçesinde AFAD ve itfaiye ekipleri vasıtasıyla cıvıltı gösteren benzeri ahzüita merkezinde hararet ve boşaltma tatbikatı yapıldı.

2022 Facia Tatbikat Yılı çerçevesinde Kıran ve Ivedili Genişlik Dümen Başkanlığı (AFAD) marifetiyle ilçenin sunma yaşayan caddesinde kâin tıpkı alışveriş merkezinde ateş ve tahliye tatbikatı gerçekleştirildi. Ekipler eliyle bilinçlendirmek için ahzüita merkezinde yapılan tatbikatta, yangın esnasında nelerin yapılması gerektiği üstüne vatandaşlara bilgi verildi. Eğitim Bilimi sonrası Tatvan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve AFAD ekipleri kılgılı şekilde tatbikat gerçekleştirdi. Düzenlenen tatbikatta yangına müdahalenin pekâlâ olacağı ve tahliyelerin elbette gerçekleşmesi gerektiği incelendi. Yapılan tatbikatta ekiplerce kontrollü yakılan acı dahi itfaiye aracı ekiplerinin kontrolünde söndürüldü. Ekiplerin başarılı bir şekilde yaptıkları tatbikat gerçeğini aratmazken, vatandaşlardan birlikte mecmu kademe aldı.

Tatbikattaki amaçlarının rast bilinçlendirmek olduğunu dile getiren AFAD Planlama Şube Müdürü Enis Kara, “2022 manevra yılı olduğu için bugün burada AFAD olarak Tatvan Belediyesi itfaiye ekipleri ile birlikte aksata merkezinde ateş tahliye tatbikatı düzenledik. Bu tatbikattaki amacımız halkı bilinçlendirmek ve coşkunluk esnasında alınacak  tedbirleri anlatmaktı. İnşallah bu eşkâl olaylarla karşılaşmayız. Paydaşlık sağlayan bilcümle vatandaşlara teşekkür ediyoruz” dedi. – BİTLİS

Share: