ADM ve GDZ Faaliyet, takat sınırı sıralamasında 1. oldu

ADM ve GDZ Cıvıltı, arsıulusal derecelendirme kuruluşu Moody’s yoluyla yapılan Çevresel, Içtimai ve Yönetişim (ESG) takat sınırı sıralamasında elde ettiği 62 puanla bildirme yüksek basamak olan ‘A1 İleri Düzey’ derecesini aldı. Şirketler, bu puanla Türkiye faaliyet sektöründe birinci tam düzlük alırken, ‘Gelişmekte Olan Pazarlar’ dünya sıralamasında de hareketlilik sektöründe üçüncülüğü elde etti.

Mürekkep Milel Toptan İlkeler Sözleşmesi’nin (UNGC) Türkiye’deki katılımcıları beyninde vadi alan ADM ve GDZ Zindelik, Moody’s eliyle bu sene yapılan değerlendirmede, 62 puanla toptan çapta kısaca 5 bin şirketin vadi aldığı ESG takat sınırı değerlendirmesinde arz erdemli evre olan ‘A1 İleri Düzey’ derecesini almayı başardı.

‘PERFORMANSIMIZLA, ACUN ÇAPINDAKİ ŞİRKETLERİN YÜZDELIK 97’SİNİ GERİDE BIRAKTIK’

Toptan ölçekteki ESG başarısını değerlendiren ADM Elektrik Genel Müdürü Ahmet Bayramoğlu, “Sürdürülebilirlik, operasyonel bütün ve verimliliğe verdiğimiz önemle şirketlerimiz, sektöründe Türkiye’bile bir numara sırada düzlük alırken, uluslararası gelişmekte olan piyasalarda de üçüncü oldu. Bu muvaffakiyet hem şirketimiz hem da sektörümüz yerine çok değerli. Gösterdiğimiz performansla acun çapındaki şirketlerin yüzde 97’sini geride bırakarak şirketlerimizin vizyonunda düzlük alan acun ölçeğinde reis tevzi şirketi olma uğrunda güvenli adımlarla ilerliyoruz” dedi.

‘BU BAŞARI FİNANSAL KAYNAKLARA ERİŞİM ADINA ÖNEMLİ BİR KATKI SAĞLAYACAK’

Moody’s eliyle acun çapında kısaca 5 bin şeriklik ortada yapılan derecelendirmede, murahhas şirketlerin iri bölümünü geride bıraktıklarını rapor eden GDZ Neşelilik Umumi Müdürü Kasıt Yüksel, “İtibar, kasaba, içtimai ve yönetsel çalışmalarımızın ve ESG riskleri kapsamındaki dinç ve başarılı yönetimimizin karşılığını almak bizler hesabına mutluluk donör. Ayrıca bu mehabetli muvaffakiyet, şirketimizin ulusal ve arsıulusal piyasalarda alternatif finansman kaynaklarına daha makul koşullarda erişimine mehabetli benzeri katkı sağlayacak” diye niteleyerek konuştu.

– Denizli

Share: