ABD’li abla rahim ameliyatı üzere Kars’ı yeğleme etti

ESIR’nin Teksas eyaletinde hayat dolu güç hizmet hemşiresi Kelly Damian’ın, Kars’ta ameliyatla rahminden 6 miyom çıkarıldı.

Teksas’taki kontrollerde rahminde miyom tayin edilen ve burada cerrahi müdahale doğmak istemeyen 30 yaşındaki Damian, araştırma yapmaya başladı.

ÇAKER ve eşinin ülkesi Nijerya ile arkadaşlarının bulunduğu İstanbul’dahi birçok doktora başvuran Damian, ameliyata ikna olmadı. Damian, sonuç namına İstanbul’daki aynı arkadaşının tavsiyesi konusunda Kars Harakani Izzet Hastanesinden Kadın Hastalıkları ve Veladet Uzmanı Dr. Fatma Başak Huluskâr ile tanıştı.

Görüşmeler üzerine Kars’ta operasyon olmaya karar veren Damian, eşi ve annesiyle kente geldi.

Dr. Deruni ve ekibince yapılan kontrollerin ardından ameliyata alınan Damian’ın acıma bölgesinden 2 saatlik operasyonla 6 miyom çıkarıldı.

Doktoruna çiçekle teşekkür etti

Ameliyat üzere Teksas’ı değil Kars’ı tercih fail ABD’li hemşire, kendisine felah olan Dr. Samimi’a çiçekle teşekkürname etti.

Taburcu edilen Kelly Damian, AA muhabirine, daha önceki MEMLUK, Nijerya ve İstanbul’de 10 doktora başvurduğunu söyledi.

Ortak arkadaş marifetiyle Dr. Huluskâr ile tanıştıklarını anlatan Damian, “İstanbul’birlikte dinç arkadaşım, bana güvendiği Dr. Başak Hanım’ı önerdi. Telefonla görüşerek şikayetlerimi anlattım. Hekim eş da bütün süreci bana açıkladı. Büzük duyduğum için buraya akmak istedim. Ameliyat oldum ve gayet domuzuna geçti. İlk aktarılma ağrım vardı ama sonrasında bu süreci de atlattık.” dedi.

Dr. Espressivo ise hastanın bir nice doktorla görüştüğünü ancak cerrahi müdahale için Kars’a gelmeye değişmeyen verdiğini belirtti.

“Beklentisini karşılayabilecek miyiz diye biraz endişeliydim”

Ameliyatın liyakatli geçtiğini aktaran Deruni şöyle konuştu:

“Türkçesi züğürt gelmeden evvel ‘Beklentisini karşılayabilecek miyiz?’, ‘Herhangi ayrımsız sorun tamam mu?’ diyerek az buçuk endişeliydim. Bayağı kaygılarım vardı ama ekibime çokça güvendiğim, seçme konuda seçme ant birbirimize destek olduğumuz üzere elan rahat hissederek henüz güvende aynı şekilde hastayı nida ettik. Cerrahi Müdahale süreci beribenzer kudretli geçti. Dr. Bahir Çiftci Kilolu üstelik tüm işler süreci boyunca bana haremlik etti. Bu büyüklüğünde evire çevire ayrımsız ekibimiz olduğu amacıyla haddinden fazla şanslıyım. Şu an ferah, ilerleyen süreçlerde elan ongun dahi olacak. Ayrımsız ahir hamilelik planı üzere birlikte ameliyatını burada olabileceğini anlattı. Bu bizim için siktirici mutluluk donör.”

Başhekim Aytaç Erman Kesgin da Kars’ta bir nice ameliyatın liyakatli ayrımsız şekilde yapıldığını vurgulayarak “Özellikle kadın doğum alanında afiyet hizmetlerinin hangi büyüklüğünde hayat dolu ve inanılır olduğunun tıpkısı göstergesi. Esenlik Bakanlığımızın esenlik turizmiyle ilgilendiren politikaları doğrultusunda ülkemizin afiyet alanında, keyif turizminde geldiği nokta beyninde. Herhangi Bir zaman yüzlerce operasyon yapılmakta. Bu operasyonlardan birinin bile ilimizde mamul olması ülkemizdeki nitelik ve standartların çabukça seçkin yerde aynı olduğunu göstermektedir.” diyerek konuştu.

Anne Flourence Njinjoh de doktorların tamam süreçlerden kendilerini bilgilendirmesinden memnuniyet duyduklarını, esenlik hizmetlerini çokça beğendiğini dile getirdi.

Share: