ABD’de online fiyatlarda 2 yıl sonraları düşüş

ABD’bile online fiyatlar, temmuz ayında pandemi dönemindeki tüketim talebinin azalmaya başlamasıyla 2020’den beri ilk kez geriledi

Adobe “Sayısal Değer Endeksi”hangi bakarak, online fiyatlar yıllık bazda yüzdelik 1 düştü. Böylelikle online fiyatlar 25 ay sıkışık yükselişin peşi sıra ilk defa geriledi. Pandemi öncesinde online fiyatlar ince yıllardır düşüş eğilimindeydi.

Bloomberg’üstelik meydan düzlük habere bakarak, Adobe Pazrlama Birimi Başkan Yardımcısı Patrick Brown “Tüketici Güvenindeki çalkantı ve harcamalardaki azalmanın beraberinde ara sıra perakendecilerde yer ilavesi elektronik gibi bir nice sanal kategoride düşüşlere hastalık oldu. Bu de tüketiciyi ayrımsız nrbze rahatlatabilir” değerlendirmesini yaptı.

ABD’bile e-tecim aracılığıyla yapılan harcamalar pandemi döneminde arttı ve bütün pejmürde harcamalarının kısaca yüzdelik 15’ini oluşturuyor. Adobe, sabık ay tüketicilerin online harcamalarının 73,7 bilyon dolar olduğunu açıkladı.

Sunma şişman fiyat düşüşü yıllık yüzde 9,3 ile elektronik eşyada gerçekleşti. Oyuncak yüzdelik 8,2, giysi grubunda fiyatlar yüzde 1 düştü.

Online besin fiyatları ise yıllık yüzdelik 13,4 ile rekor çoğalma kaydetti.

Kıymet tarifesini da çıkarmışlar: Online siparişle kiralık acımasız!

 

Online alışverişin yüzdelik 63’ü yorumlara dair

 

Miftah çekicilik satımında ‘online’ dönemi!

 

Share: