ABD’de MBA endekslerinde düşüş devam ediyor

MBA’nın yayımladığı ve haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzdelik 0,8 düşüşle 206,4 benek olurken, refinansman endeksi yüzde 3,7 düşüşle 631,4 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzde 5,74 (Esbak %5,82), 15 almanak yüzde 4,95 (Eski %4,88), 5 almanak ARM faizi yüzde 4,67 (Geçmiş %4,60), 30 almanak jumbo faizi yüzdelik 5,32 (Eski %5,31) oldu.

Bilgi Notları:

Mortgage piyasa endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular ortamında mübayaa evet dahi refinansman üzere yapılan hep anadan görme ve şevket kurumlarına başvurularla çakılı ve değişebilir faizli mortgage kredileri yer alıyor.

MBA satınalma endeksi, yegâne ocak konutlarının satın alınması üzere yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Indeks, amacına makul namına anadan görme ve kamu kredileri girmek üzere piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Endeks, var olan hane satışlarını gösteren güvenilir bir koku olarak akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere yüreklilik kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Indeks, bütün refinansman için yapılan mortgage itimat faaliyetleri için ongun aynı semptom olarak değerlendiriliyor.

Araştırma 22 Orak Ayı ile sona muazzez haftayı kapsıyor.

ABD’de basamak fiyatlarında yükseliş sürüyor

 

ABD’de haftalık dağınık satışlarda artma

 

ABD’de mütemmim güveni düştü

 

Share: