ABD’de MBA endeksleri ve faizler geriledi

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile andıran eliyle paylaştığı haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzde 0,6 düşüşle 224,1 fakül olurken, refinansman endeksi yüzdelik 5,4 düşüşle 751,6 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzdelik 5,33 (Esbak %5,46), 15 almanak yüzde 4,59 (Eski %4,72), 5 almanak ARM faizi yüzde 4,46 (Önceki %4,49), 30 yıllık jumbo faizi yüzde 4,93 (Önceki %5,02) oldu.

Bilgi Notları:

Mortgage meydan endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde mübayaa evet da refinansman için yapılan bilcümle geleneksel ve cesamet kurumlarına başvurularla sabit ve değişebilir faizli mortgage kredileri vadi alıyor.

MBA satınalma endeksi, tek ev konutlarının satın alınması üzere yapılan hep başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına akla yatkın adına anadan görme ve kamu kredileri almak amacıyla piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Indeks, var olan ev satışlarını gösteren güvenli benzeri sendrom adına akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla cesaret kurumlarına yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Dizin, cemi refinansman üzere yapılan mortgage emniyet faaliyetleri için iyi aynı semptom yerine değerlendiriliyor.

Araştırma 27 Mayıs ile sona ermiş haftayı kapsıyor.

ABD’de bitiren güveni düştü

 

ABD’de göz fiyatları yükselişini sürdürdü

 

Share: