ABD’de MBA endeksleri ve faizler düşüş gösterdi

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile mümasil yoluyla paylaştığı haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzde 11,9 düşüşle 225,0 fakül olurken, refinansman endeksi yüzdelik 9,5 düşüşle 826,9 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 5,49 (Önceki %5,53), 15 almanak yüzde 4,73 (Eski %4,79), 5 almanak ARM faizi yüzdelik 4,42 (Esbak %4,47), 30 yıllık jumbo faizi yüzdelik 5,03 (Önceki %5,08) oldu.

Bilgelik Notları:

Mortgage çevre endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular zarfında satın alma evet birlikte refinansman üzere yapılan bütün anadan görme ve büyüklük kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri meydan alıyor.

MBA satınalma endeksi, biricik sülale konutlarının satın alınması için yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına akıllıca yerine anadan görme ve amme kredileri kalkmak için piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Fihrist, var olan hane satışlarını gösteren inanılır benzeri nişane yerine akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla güven kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Endeks, kamu refinansman için yapılan mortgage güven faaliyetleri için ongun bir gösterge namına değerlendiriliyor.

Araştırı 13 Mayıs ile sona eren haftayı kapsıyor.

ÇAKER’ye efdal tahsil üzere gidenlerin sayısı 8 bini aştı

 

KÖLE’de savruk satışlarda çoğalma

 

KÖLE’de uran üretimi beklentileri geride bıraktı

 

Share: