ABD’de MBA endeksleri ve faizler arttı

KÖLE Mortgage Bankalar Birliği (MBA)’nin yayımladığı ve ForeksHaber ile yakın tarafından paylaştığı haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzdelik 8,1 artışla 225,0 fakül olurken, refinansman endeksi yüzde 3,7 artışla 735,5 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzdelik 5,65 (Geçmiş %5,40), 15 yıllık yüzde 4,79 (Önceki %4,62), 5 yıllık ARM faizi yüzdelik 4,57 (Eski %4,51), 30 almanak jumbo faizi yüzde 5,25 (Önceki %4,99) oldu.

Bilgelik Notları:

– Mortgage ortalık endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular ortamında mübayaa ya birlikte refinansman üzere yapılan bilcümle anadan görme ve şevket kurumlarına başvurularla çakılı ve değişebilir faizli mortgage kredileri vadi alıyor.

– MBA satınalma endeksi, tek eş konutlarının satın alınması üzere yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına uygun yerine anadan görme ve kamu kredileri almak amacıyla piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Endeks, var olan konut satışlarını gösteren emin tıpkısı işaret yerine kabul ediliyor.

– MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla emniyet kurumlarına yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Indeks, tekmil refinansman üzere yapılan mortgage emniyet faaliyetleri amacıyla gür benzeri alamet kendisine değerlendiriliyor.

– Araştırma 10 Haziran ile sona eren haftayı kapsıyor.

KÖLE’de uyumsuz satışlar arttı

 

BENDE’de müstahsil fiyatları beklentilere paralel arttı

 

Share: