ABD’de MBA endeksleri tuhaf seyretti, faizler yükseldi

MBA’nın yayımladığı haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzdelik 7,9 artışla 242,8 puan olurken, refinansman endeksi yüzde 3,1 düşüşle 712,7 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 5,98 (Geçmiş %5,65), 15 almanak yüzdelik 5,05 (Önceki %4,79), 5 yıllık ARM faizi yüzdelik 4,78 (Önceki %4,57), 30 almanak jumbo faizi yüzdelik 5,49 (Eski %5,25) oldu. 30 almanak mortgage faizi 2008 Kasım’dan bu yana sunma yüksek haftalık artışı gerçekleştirdi.

Vukuf Notları:

Mortgage etraf endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde mübayaa evet da refinansman üzere yapılan bütün geleneksel ve celal kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri meydan alıyor.

MBA satınalma endeksi, tek ev konutlarının satın alınması amacıyla yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Fihrist, amacına akıllıca kendisine anadan görme ve kamu kredileri kalkışmak amacıyla piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Endeks, var olan konut satışlarını gösteren inanılır bire bir nişane kendisine kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere yüreklilik kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Indeks, kamu refinansman amacıyla yapılan mortgage itimat faaliyetleri amacıyla gür tıpkısı koku olarak değerlendiriliyor.

Araştırı 17 Haziran ile sona aziz haftayı kapsıyor.

ABD’de ikinci el bölük satışları eğin yaptı

 

Goldman’dan ABD’de resesyon uyarısı

 

ABD’de işten çıkarmalar artıyor

 

Share: