ABD’de MBA endeksleri gerileri, faizler arttı

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile mail yoluyla paylaştığı haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzde 7,1 düşüşle 208,2 benek olurken, refinansman endeksi yüzde 5,6 düşüşle 709,5 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 5,40 (Önceki %5,33), 15 almanak yüzdelik 4,62 (Eski %4,59), 5 yıllık ARM faizi yüzde 4,51 (Esbak %4,46), 30 almanak jumbo faizi yüzde 4,99 (Geçmiş %4,93) oldu.

Bilgelik Notları:

Mortgage çevre endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular zarfında mübayaa ya da refinansman amacıyla yapılan bilcümle geleneksel ve çap kurumlarına başvurularla çakılı ve değişebilir faizli mortgage kredileri düz alıyor.

MBA satınalma endeksi, yegâne ocak konutlarının satın alınması amacıyla yapılan hep başvuruları kapsıyor. Indeks, amacına makul yerine geleneksel ve kamu kredileri girmek amacıyla piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Fihrist, var olan konut satışlarını gösteren emniyetli ayrımsız belirti olarak akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla kredi kurumlarına yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Fihrist, tüm refinansman amacıyla yapılan mortgage yüreklilik faaliyetleri amacıyla gani bir ses seda olarak değerlendiriliyor.

Araştırma 3 Haziran ile sona aziz haftayı kapsıyor.

ABD’de tarumar satışlar arttı

 

ABD’de aut tecim açığı beklenenden çok geriledi

 

ABD’de Geri Hizmet Yöneticileri Endeksi geriledi

 

Share: