ABD’de MBA endeksleri geriledi ve faizler artım gösterdi

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile mail tarafından paylaştığı haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzdelik 0,2 artışla 225,5 benek olurken, refinansman endeksi yüzdelik 3,9 düşüşle 794,9 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzde 5,64 (Geçmiş %5,49), 15 almanak yüzdelik 4,89 (Önceki %4,73), 5 almanak ARM faizi yüzdelik 4,73 (Eski %4,42), 30 almanak jumbo faizi yüzdelik 5,14 (Esbak %5,03) oldu.

Bilgelik Notları:

Mortgage etraf endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içre satın alma evet da refinansman üzere yapılan bilcümle anadan görme ve şevket kurumlarına başvurularla çakılı ve değişken faizli mortgage kredileri kayran alıyor.

MBA satınalma endeksi, bir tane eş konutlarının satın alınması amacıyla yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Fihrist, amacına akıllıca adına anadan görme ve kamu kredileri kalkmak üzere piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Endeks, var olan bölük satışlarını gösteren emin tıpkısı alamet olarak kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere güven kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Endeks, cümle refinansman için yapılan mortgage yüreklilik faaliyetleri için mebzul tıpkısı işaret namına değerlendiriliyor.

Araştırı 20 Mayıs ile sona muazzez haftayı kapsıyor.

Rekor fiyatlar ABD’de bölük satışını frenliyor

 

ABD’den Türkiye ve Yunanistan’a çağrı

 

ABD’lilerin yüzdelik 51’i ekonomiye öncelik verilmesini istiyor

 

ABD’de hisse senedi aktivitesinde depresyon

 

ABD’de düzensiz satışlar arttı

 

Share: