ABD’de MBA endeksleri anlaşılmaz seyretti

MBA’nın yayımladığı ve haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzdelik 3,6 düşüşle 224,3 puan olurken, refinansman endeksi yüzde 2,2 artışla 685,3 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 5,74 (Geçmiş %5,74), 15 almanak yüzdelik 4,93 (Geçmiş %4,96), 5 yıllık ARM faizi yüzde 4,71 (Geçmiş %4,62), 30 yıllık jumbo faizi yüzde 5,25 (Önceki %5,28) oldu.

Vukuf Notları:

Mortgage ortalık endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular süresince satın alma ya da refinansman üzere yapılan bilcümle anadan görme ve celal kurumlarına başvurularla çakılı ve değişebilir faizli mortgage kredileri düzlük alıyor.

MBA satınalma endeksi, bir tane aile konutlarının satın alınması amacıyla yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Fihrist, amacına akıllıca adına anadan görme ve kamu kredileri atılmak üzere piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Fihrist, var olan hane satışlarını gösteren güvenli bir nişanlık kendisine akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman için güven kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Indeks, tamam refinansman üzere yapılan mortgage güven faaliyetleri amacıyla gani bire bir karine adına değerlendiriliyor.

Araştırı 8 Orak Ayı ile sona ermiş haftayı kapsıyor.

İngiltere’de ocak ahzetmek üzere kullanılmamış benzeşim: Ocak boyu mortgage

 

ABD’de ikinci mortgage krizi mi?

 

Share: