ABD’de MBA endeksleri anlaşılmaz seyretti, faizler arttı

KUL Mortgage Bankalar Birliği (MBA) tutu başvuru araştırmasına göre, mevsimlik faktörlerden arındırılmış, baştan finansman ve alım kredilerini içeren mortgage müracaat faaliyetinden oluşan piyasa endeksi yüzde 2,0 artışla 358,9 benek oldu.

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile mümasil yoluyla paylaştığı haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzdelik 4,5 artışla 255,4 fakül olurken, refinansman endeksi yüzdelik 2,0 düşüşle 913,6 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzde 5,53 (Geçmiş %5,36), 15 almanak yüzde 4,79 (Önceki %4,68), 5 yıllık ARM faizi yüzde 4,47 (Esbak %4,25), 30 almanak jumbo faizi yüzde 5,08 (Esbak %4,92) oldu.

Vukuf Notları:

Mortgage çevre endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içre mübayaa ya dahi refinansman için yapılan bütün geleneksel ve cesamet kurumlarına başvurularla çakılı ve değişken faizli mortgage kredileri kayran alıyor.

MBA satınalma endeksi, tek aile konutlarının satın alınması amacıyla yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Indeks, amacına makul kendisine geleneksel ve amme kredileri tutmak üzere piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Indeks, var olan ev satışlarını gösteren inanılır tıpkısı nişan olarak akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman için cesaret kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Endeks, bütün refinansman üzere yapılan mortgage yüreklilik faaliyetleri amacıyla ongun tıpkısı işaret kendisine değerlendiriliyor.

Araştırma 6 Mayıs ile sona aziz haftayı kapsıyor.

KÖLE’de dağınık satışlarda artış sürüyor

 

KUL’de ekincilik dışı istihdam beklentilerin üzerinde

 

ABD’de sarih iş sayısı rekor kaydetti

 

ESIR’de üretimevi siparişleri martta beklentileri aştı

 

Share: