ABD’de barınma krizine sıradışı hal: Ranza bölmesi başına 800 dolar!

Brownstone Shared Housing ünlü paylaşımlı hane girişimi, ufak ranza bölmelerini aylık 800 dolara kiralıyor. Bölmeler sebebiyle üç odalı tıpkı evde 14 sevimli kalabiliyor. Evde iki bile tuvalet bulunuyor.

Independent Türkçe’deki habere bakarak; İnternet sitesinde bu oldukça bölmeler amacıyla “paylaşımlı konutun geleceği” deniyor. Seçme bölmenin alışılagelen ranzalara göre yüzde 40 daha aşkın alana cemaat olduğu belirtiliyor.

Brownstone Shared Housing kurucularından Christina Lennox, hasis bire bir bölmeyle herkesin ihtiyacını karşılamasının mümkün olduğunu ifade etti. Lennox, bire bir yılı aşkın süre süresince bölmelerden birinde yaşamayı sürdürdüğünü söyledi:

Fütürist benzeri plastik objenin içine girme hissi yok. Ahşabın kullanılması ayrımsız şekilde dinlenmeyi sağlıyor. Banko farklı benzeri havas veriyor. İnsanlar amacıyla elan dinlendirici ve yatıştırıcı olduğunu söyleyebilirim.

Vukuf ve uygulayım bilimi haberlerine yoğunlaşan internet sitesi Futurism ise internet ve prize cemaat bu bölmelerin katmerli fiyatlı mapus hücrelerini andırdığını bildirdi.

Bu alanlara metrekare üzerinden bakıldığında birlikte oldukça pahalılar. Bölgedeki stüdyo dairelerin mahiye kirası sayı farkı namına 2400 dolar.

Tahaffuz krizinin ardından gelen bu proje internette aksülamel çekti. Reddit kullanıcılarından biri “Ego henüz geçmiş hakeza yaşadım ama tıpkısı savaş gemisinde… Bu ayrımsız yuva değil” dedi.

Tıpkı başkasıysa “Tıpkısı fareyi, fare tuzağının avantadan yaşayabileceği tıpkı dünyalık olduğuna inandıracak büyüklüğünde çığlık ayrımsız düzey” ifadesiyle tepkisini gösterdi.

Avcılar’üstelik “geriden geriye müstecir” kavgası

 

Icar bindirim oranı açıklandı

 

Esenyurt’ta eş sahibi-kiracı meydan savaşı

 

Share: