9. Akşehir XC Open Türkiye Keyif Paraşütü Açıklık Şampiyonası ve Eğitim Bilimi Yarışması başladı

Konya’nın Akşehir ilçesinde düzenlenen 9. Akşehir XC Open Türkiye Dirlik Paraşütü Ara Şampiyonası ve Eğitim Bilimi Yarışması, sporcuların geçmiş uçuşlarıyla başladı.

Akşehir Ekrem Çavdar Sükûnet Paraşüt Kalkış Pistindeki yarışmaya; İstanbul, Antalya, İzmir, Kalaba, Ankara, Sakarya, Muğla, Çankırı, Kocaeli, Eskişehir illerinden bütün 45 yarışmacı katılıyor. 2013 yılından beri Akşehir’üstelik geleneksel ayla getirilen organizasyonla ilgili açıklamalarda kâin Hava Sporları Federasyonu Konya İl Temsilcisi ve Akşehir Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Hüdaverdi Bozdağ, “Bu yıl 9’uncusu düzenlediğimiz 2022 Akşehir XC Open Yarışması’na Türkiye’nin bir nice ilinden 45 sporcumuzun katıldığı bu eğitim bilimi ve aleniyet yarışmasında pilotlara yüksek başarılar diliyorum. İnşallah kazasız belasız tıpkı şekilde bu yarışmayı güllabi oluruz” dedi.

Salih Akkaya: “Bu sene kat paraşütü pist alanımızı henüz işlevsel namına geliştirdik”

Akşehir Belediye Reisi Salih Akkaya erinç paraşütü yarışmasına katılan pilotlara ve teknik heyete başarılar dileyerek, “Konya Valiliği, Akşehir Kaymakamlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi, Akşehir Belediyemiz, Türkiye Hava Sporları Federasyonu ve Akşehir Sportif Havacılık Kulübü marifetiyle düzenlenen, 9. Akşehir XC Open 2022 Türkiye Kat Paraşüt Aleniyet ve Terbiye Yarışmasını yapmak için Akşehir Ekrem Çavdar Rahat Paraşüt Kalkış Pistinde bulunuyoruz. Bu yarışmalar arsıulusal mahiyetinde değme sene Akşehir’imizde düzenleniyor. Bu yıl İstanbul, Antalya, İzmir, Kargaşa, Ankara, Sakarya, Muğla, Çankırı, Kocaeli ve Eskişehir almak için 10 ilden katılımcılarımız var. Boğaziçi, Baht Maharet, İstanbul, Dokuz Eylül ve Sakarya Üniversitesi ile havacılık topluluklarımız üstelik yarışmalarımıza katılma ettiler. Herhangi Bir sene genelde 100 ve 150 civarında sporcumuz oluyordu. Bu yıl az buçuk daha mevsim sonuna denk gelince katılımlarımız biraz bir iki oldu. Bu sene rahat paraşütü yarışlık alanımızı henüz fonksiyonel namına geliştirdik. Mösyö ve kadın tuvaleti, soyunma ve giyinme odaları, bakma kulesi ve mescit alanı üzere çatı yaptık. Yarışlık alanımız her geçen gün gelişiyor. Bu vesileyle kül keyif paraşütü severlerimizi ve dinlenme kampı severlerimizi şehrimize bekliyoruz” diye konuştu.

AK Tümen Konya Mebus Orhan Erdem üstelik yarışmacılara başarılar diledi. Konuşmaların arkası sıra yaptıkları uçuşlarla gökyüzünde rengarenk ayrımsız fon oluşturan paraşütçüler, 28 Ağustos Aksata günü bile yapılacak uçuşlar sonrası yarışmayı tamamlayacak. – KONYAShare: