75 yaşındaki depremzede hayatında ilk kez bowling oynadı

75 yaşındaki depremzede hayatında ilk kez bowling oynadı

BOLU Bolu’de KYK yurtlarında artan depremzede aileler ve çocukları, unutamayacakları benzeri gün yaşadı. Hayatında ilk kez bowling oynayan depremzede 75 yaşındaki Mehmet Işık, “Bizler hakeza şeyler görmedik” dedi.

Bolu Valiliği koordinesinde Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesinde toyluk liderleri ve gönüllü çoluk çocuk depremzede ailelerle etkinliklerine devam ediyor. Hattat Emniyetli Barın ve Gölköy yurtlarında küsurat depremzede füru, aileler, cahillik liderleri ile gönüllü gençler Highway Ahzüita Merkezi’nde ayrımsız araya geldi. 100 depremzede yavru ve ailelerin katılımıyla yapılan etkinlikte moral için değişik oyunlar düzenlendi. Bu özel günde, Bolu Valisi Erkan Tığ’ın eşi Ayşe Elif Tığ, Bolu Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy’un eşi Korkunç Aksoy de katılarak ailelerle kardeşçe edip, çocuklarla ilgilendi.

“Burada bizimle çokça ilgilendiler”

Depremzede İlyas Süvari, “Olaylar korkulu, evlerin yüzde 75’i yıkıldı. Allah razı olsun bizlerle ilgileniyorlar. Kayıt içecek herhangi bir şeyimiz var esen olsunlar. Haddinden Fazla pres eyyam geçirdik burada bizimle çokça ilgilendiler tümce müzaheret ediyor Tanrı bire bir elan göstermesin böyle acılar” diye konuştu.

“Ömrümüzde görmediğimiz şeyleri yaptık”

Malatya’da gelen ve hayatında ilk defa bowling oynayan 75 yaşındaki Mehmet Işık, “Tığ hareket bölgesi Malatya’dan geldik. Herkesten Cenabıhak razı olsun buraya oynama hesabına geldik. Bowling oynadık, bir nice şey yaptık ömrümüzde görmediğimiz şeyleri yaptık” dedi.

“Namaz eylemek amacıyla camideyken tıpkısı daha yer sarsıntısı oldu yumruk kaçtık”

Mavera yandan yaşadığı sarsıntı anlarını üstelik anlatan 75 yaşındaki depremzede, “Sarsıntı bölgesinde o saatte dışarı çıktık ızdırap yaktık, sabaha kadar bekledik. Henüz sonraları salat buyurmak için camideyken benzeri daha yer sarsıntısı oldu baskı kaçtık. Bizde fert kaybı olmadı. Cenabıhak devletimizden razı olsun, cumhurbaşkanımızdan razı olsun. Kimseye hakeza elem vermesin haddinden fazla print günlerdi. Tığ Bolu’ya geldik milletvekilleri, ilbay satma ve hep bizimle ilgileniyor polisler, bekçiler, askerler geliyor bize, ‘bir ihtiyacınız var mı?’ diye niteleyerek soruyorlar. Hepsinden Cenabıhak razı olsun çok sevinçliyiz mutluyuz. Bizler üzere ne gerekiliyorsa yapılıyor, buraya geldik sağ olsunlar” ifadelerini kullandı.

Share: