30 Ağustos Zafer Bayramı Sultangazi’de coşkuyla kutlandı

30 Ağustos Utku Bayramı’nın 100’üncü yılı Sultangazi’bile coşkuyla kutlandı. Etkinlik çerçevesinde adlı çalgı grubu Kolpa tayf aldı.

Sultangazi Belediyesi, 30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100’üncü yılında etkinlik organize etti. Aktiflik çerçevesinde ünlü çalgı aleti grubu Kolpa, Sultangazi Belediyesi Aktiflik Alanı’nda dinleti verdi. Vatandaşlar yüzü sıcak kadro Kolpa’nın seslendirdiği birbirinden fena hâlde parçalarla unutulmaz bir akşam yaşadı. Programa, Sultangazi Şehremini Abdurrahman Dursun, eşi Tuba Dursun ile birlikte katıldı.

30 Ağustos Yengi Bayramı’nı kutlayan Başkan Dursun, “Sultangazi’de çokça iyicene tıpkı baharat akşamındayız. 30 Ağustos Galibiyet Bayramı’ndayız. Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve silah arkadaşlarına minnetimizi Türkiye namına iletiyoruz. Biz birlikte bugün evire çevire tıpkı konserle bir maaş festivale başlıyoruz. ‘Genç O Festival’ adını dedik. Festivalin startını bugün konserimizle veriyoruz. 3 konserimiz henüz olacak. Emre Aydınlık, Ceza ve Haluk Uzun gelecek. 4 dinleti birlikte yapmış olacağız. Gençlerle gelişigüzel tam tıpkı ay geçireceğiz. Sultangazi dışından birlikte buraya büyüklüğünde gelenleri görüyorum. Sultangazi’ye herkesi bekliyoruz” dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’yla ilişkin duygularını anlatım eden Cahit Yılmayan ünlü yurttaş, “Çoluk Çocuk ve bizler açısından çalım donör ayrımsız olay. Başkanımıza antrparantez teşekkürname ediyorum. Milli bayramların unutturulmaması lazım, ulu alemdar Atatürk’ümüzün, bu vatanı ne koşullar altında bize bıraktığını unutmamamız gerekiyor. Şehitlerimizin ruhları şen olsun” dedi.

Atatürk’e minnettar olduğunu belirten Tunay Duru ünlü vatandaş ise, “Belediyemize, başkanımıza teşekkürname ediyoruz. Gençlerin ve Sultangazi’nin kalkınması üzere bize faaliyet verildiği için çok teşekkürler. Gazi Mustafa Kemal Paşa’ya bize Cumhuriyet’i sağladığı amacıyla minnettarız. O ve ordusu sebebiyle bugünlerde var olduk. Hangi bahtiyar Türk’üm diyene” şeklinde konuştu. – İSTANBUL

Share: