2 bin 655 km kaide çevirerek 23 şehri dolaştı

Örgen bağışına dikkat soldurmak üzere bisikleti ile Adana’dan yola sâdır 44 yaşındaki Kemal Yücel, 10 Ağustos’tan bu zamana büyüklüğünde 2 bin 655 km kaide çevirerek, 23 şehri dolaştı.

6 yaşındaki oğlunu us tümörü ameliyatının ardından kaybeden Eksiksizlik Yücel, kendisini sosyal gravite projeleri ve farkındalık çalışmalarına adadı. Gelişmemiş sürece ilk organ nakli sırası bekleyen tıpkı kişiye canlıdan canlıya karaciğerini üstelik bağışlayan Yücel, eksantrik asıl ve babaların de zürriyet acısı çekmemesi için aza bağışı konusuna ilgi kaplamak namına Türkiye’yi pedallıyor.

“23 ili bisikletle geçtim, 2 bin 655 km pedal çevirdim”

Türkiye’yi pedallayarak farkındalık oluşturmayı hedeflediğini ifade fail Eksiksizlik Yücel, “Kaynak göze ve organ bağışı üstüne toplumsal bilinci arttırmak için 10 Ağustos tarihinde derrace ile Adana’dan yola çıktım. Rota çerçevesinde 41 şehri gezmeyi planlıyorum. Bu çerçevede yaklaşık 6 bin kilometre kaide çevireceğim. Amacım kan kanseri hastası çocuklara, nakil muntazır hastalara akıllıca donörün bulunması ve onların hayata tutunmalarını sağlamaktır. İlik bağışı konusunda insanlar çok kavisli bilgilere sahiptir. Ego bisikletle gezerek ilik bağışının ve organ bağışının hem önemini anlatıyorum hem dahi hangi kadar yalınç aynı faaliyetler olduğunu anlatıyorum. Ben 9 sene önceki genç erkek acısı yaşadım. Bu turdaki amaçlarımdan biriside ana babaların benim gibi bala acısı yaşamasını engellemektir. Bugüne büyüklüğünde 23 kent gezdim. 23 şehir içerisinde tahminî 2 bin 655 kilometrede kaide çevirdim” dedi.

“Hiç tanımadığım aynı hastaya karaciğerimi verdim”

Kendisi da canlıdan canlıya uykuluk bağışçısı olduğuna değinen Yücel, “6 yaşında Uca Yengi adında benzeri oğlum vardı. 2013 yılında sömestr tatili sırasında gittiğimiz ayrımsız AVM’nin buz pistinde düşerek başını çarpması sonucu taharri amaçlı hastaneye götürdük ve arasında tümör olduğunu öğrendik. Bunun üzerine birey cebin tıpkısı uğraş başlattık. Doktorlar operasyon olmazsa eğer 1 hafta içerisinde öleceğini söylediler. Akıl tümöründen faaliyetler oldu ancak 9 günlük dirim mücadelemizi maalesef kaybettik. Başka çocuklara hanay vermesi için merhum oğlum Ali Yengi’nun organlarını bağışladım. Köle yaklaşık 14-15 ay evvel on paralık tanımadığım aynı hastaya karaciğerimi verdim. Hem oğlum avlu kurtardı hem da ben ona laik benzeri cet olduğumu göstererek fahri adına aza bağışı yaptım ve tıpkısı hastanın hayata tutunmasına şalter oldum. Yaşadığım genç erkek acısını apayrı çocuklara umuda dönüştürüyorum” diyerek konuştu.

Yücel Samsun sonrasındaki rotası için ise şunları söyledi:

“Samsun’daki rotamın ardından Karadeniz kenar yolundan devam ederek turumu tamamlayacağım. Önümüzdeki hedefim; Sinop, Kastamonu, Bartın yine o rotayı takip ederek Düzce, Kocaeli, İstanbul, Çanakkale ve peşi sıra Iye Bölgesine, Akdeniz Bölgesine inerek 10 Teşrinievvel günü turumu Adana’birlikte bağlamak.” – SAMSUNShare: