1 Milyon İstihdam Projesi Genişlik İyi Proje ödülü aldı

TEGEP Derneği aracılığıyla düzenlenen 2022 yılı Öğrenme ve Iş Ödülleri sahiplerini buldu.

Türkiye’nin etkili şirketlerinin her sene balaban ve hareketli projeleriyle aday olduğu bağış programı bu yıl 13 ayrımlı kategoride gerçekleştirildi.

TEGEP Öğrenme ve Aksiyon Ödülleri finalinde “Gençlerin İş Hayatına Katılımını ve Gelişimini Destekleyen Aksiyon Programı” kategorisinde yarışan Hazne ve Maliye Bakanlığı sahipliğindeki “1 Milyon İstihdam Projesi” yılın “En İyi Projesi” ödülünü kazandı.

“1 Milyon İstihdam Projesi, için bu ödülle henüz işlek devam edecek”

Ödülü Kaynak ve Maliye Bakanlığı namına kayran Hikmet Teknolojileri Umumi Müdürü Cebrail Katmerli, törende yaptığı konuşmada, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu ödülü kazandığımız üzere mutlu ve gururluyuz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ve Milli Uygulayım Bilimi Hamlesi vizyonuyla başlattığımız 1 Milyon İstihdam Projesi’nde çok misil aldık. 900 binden aşkın adaya vasıl projemizde sayısı herhangi bir geçen dönüş mütezayit 170’ten fazla çalıştıran şirketimizle istihdam sayısını artırıyoruz. 6 alanda 25 hâl için 100 bin dakikadan aşkın kesiksiz 200’den aşkın olan eğitim bilimi içeriğimizi güncelleyerek artırıyoruz. Türkiye’nin bilgi teknolojileri alanına hususi geçmiş ve tek eğitim ve istihdam platformu 1 Milyon İstihdam Projesi, için bu ödülle henüz yaşayan devam edecek ve elan şişman başarılara imza atarak hedefine ulaşacaktır.”

Proje 2020’de başlamıştı

1 Milyon İstihdam Projesi (1 Milyon Yazılımcı Projesi), Hazine ve Maliye Bakanlığı sahipliğinde, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği ve çağrılarıyla Nisan 2020’de başlatılmıştı.

Proje kapsamında bilgelik teknolojileri alanında kariyer sahibi kalkışmak isteyen vatandaşların temiz geçmişlerini oluşturması ve personel arayan şirketlerin gelişim ilanı yayınlaması için “1 Milyon İstihdam” sistemi geliştirilerek kullanıma alınmıştı.

Serencam dönemde projenin yaygınlaşması üzere ayrımlı kamu kurumları, üniversiteler, sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığı gelişim birlikleriyle gündeme mevrut projenin hedefi Cumhuriyetin 100. yılında 1 milyon genci hikmet teknolojileri alanında istihdama hazır arkaç ilam etmek şeklinde duyurulmuştu.

Adayların ve işverenlerin ücretsiz ve koşulsuz yerine kaydolarak yararlanabildiği proje sistemine ve web sitesine https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/ adresinden ulaşılabiliyor.

Icra Vekili Nebati’den 1 Milyon İstihdam Projesi’ne ilgili izah

BTK’dan öğrencilere 4 ihtar: Adresinizi sosyal medyada paylaşmayın

BTK, Türk Telekom hisselerinin Türkiye Sağlık Fonu’na devrine cevaz verdi

 

Share: