1 mahiye bebeğinin annesini öldüren kaskatı âdem, suçu kayınvalidesine attı: Karımın aldattığını söyledi

Merkezefendi ilçesine tutkun Aşağışamlı Mahallesi Halas Sokak’ta 7 Haziran 2022 tarihinde meydana mevrut olayda; Ferhat Âlem (27), 1 mahiye bebeğinin annesi olan 18 yaşındaki İrem Âlem’i 8 ahali yara ederek öldürdü. Ekim 2022 ayında karı içi çabukluk dolayısıyla mahkemeye başvuran İrem Evren’in alınan tedbir kararının ardından 3 dönme bilahare Cumhuriyet Savcılığına kullanılmamış bir istida vererek şikayetinden vazgeçtiği ortaya artık. İrem Evren’in bu talebi üzerine hazırlık kararının kaldırıldığı öğrenildi. Fenomen sonrası kaçıp kayıplara müdahil koca, 40 dönme bilahare bitirmiş yoluyla kandırma edilerek teslim oldu. İfadesi sonrası komandolar eşliğinde polat perforaj giydirilerek adliyeye atıf edilen kocanın, “Gaddar kaynanam, ben değilim. Sebep öldürdüğümü kaynanama dava” sözleri zül uyandırmıştı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBETLE DAVA AÇILDI

Olayın peşi sıra savcının hazırladığı iddianame tamamlandı. Otopsi raporuna bakarak vücutta 8 ahali kurşunun olduğu iddianamede kayran alırken, tutuklu maznun Ferhat Dünya için ‘Eşe cebin bile bile öldürme suçundan’ ağırlaştırılmış müebbetle ülkü açıldı. 4. Ağırbaşlı Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın evvel duruşmasına sanık Ferhat Âlem, familya yakınları ve hayatını kaybeden İrem Âlem’in avukatı Onalt Ötnü ile annesi ve dayısı katıldı.

“KARIMIN BENİ ALDATTIĞINI” SÖYLEDİ

ARADA BIR gerginliğin yaşandığı murafaa salonunda bilgili karşısına sâdır Ferhat Âlem, kendisini tahrik ettiği iddiasıyla suçu kaynanasının konusunda atıp, ‘Karımın beni aldattığını söyleyip olay haset gürültülü kaydı attı ve eşim bana cebe doğrulttuktan sonraları annesini doğruladı, ardından üstüne atladım gerisini hatırlamıyorum’ diye niteleyerek beraatını istedi. Cürüm aleti olan silahın halen henüz bulunmadığına meydan verilirken, kaynana ise katilin yer yoğun ukubet almasını istedi. Sonrasında hakim, 15 tanıdığın daha dinlenmesine karar vererek mahkemeyi erteledi.

“KIZIMIN MEZARINA SARILIP AĞLIYORUM”

Mahkeme sonrası hayatını kaybeden kadının annesi Karı Gökgöz, 10 aydır gözüne uyku girmediğini ve kızının acısını ilk günkü kabilinden yaşayıp mezarında daim ağladığını belirterek, “Benim kızım 11 maaş evliydi, bu aileye kızımı yöneltmek istemiyordum. Kızım 8 aylıkken çocuğunu eline aldı, o öldükten sonraları ne uykum kaldı hangi birlikte düzenim. Ego kızımı çok özledim, gelişigüzel dönme yatıyorum kalkıyorum ağlıyorum. Bunları benim kızım hakketmedi. O bebeğine ve gençliğine doyamadan öldü. Kızımı öldüren Ferhat Dünya bugün mahkemede bütün dolma söyledi. Hangi aşındırmak yiyebiliyorum, ne oturabiliyorum, deliriyorum ve en üst kızımın mezarına gidip toprağa sarılıp ağlıyorum. Benim yavrumun bire bir suçu yoktu, boşanmak istiyordu ve kızımı gözdağı yazar silah zoruyla alıyorlardı. 10 aydır gözüme dalgı girmiyor, bu davada en yoğun cezayı almasını istiyorum, ego kızımı ferasetsiz getiremiyorum ama o oradan çıkmasın, uyuyamıyorum daha çok yavrum bilcümle gözümün önüne geliyor” dedi.

GERİ BU KARELER KALDI

Hayatını kaybeden İrem Dünya’den geriye çocuğu ve eşiyle olan mutlu görüntüleri kaldı.

Share: